Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 0. -os vagyok, de nem jött be...

0. -os vagyok, de nem jött be a középsulisuli, mi legyen? (leírás tovább)

Figyelt kérdés
Tavaly kellett középsulit választanunk. Én egy közgazdasági, kéttannyelvű szakközép mellett döntöttem, habár nagyon soha nem éreztem magamat jónak matekból. Mégis felvettek. Matekból az elején nem látszódott (szerintem) annyira, hogy én itt majd olyan nagyon bukdácsolni fogok, mégis így lett. Mellesleg a nyelvtanítás sem volt olyan meseszerű, mint ahogyan azt leírták (nem hinném, hogy túl sokat vártam, am.). Most viszont már látom a jövőképemet, és félek. Nem hiszem, hogy meg tudnék vele birkózni. Mit csináljak? Az a baj, hogy nem vagyok jó magyarból sem, talán csak töriből, de azt szeretem is. Nyelvet azt itt nem fogok tanulni, abban biztos vagyok. Viszont nem vagyok egy ilyen nagy tanulós, nehezen tudom rászánni magamat (nem, ez nem betegség :P). Milyen iskolát tudtok ajánlani Budapesten? Értem én, hogy lehetetlent kívánok, olyan iskola nincs, ahol csak a fejünkbe öntik a tudást, aztán haza. De nincs valami olyan suli, amivel meg vagytok elégedve? Ezt is kéttanyelvűnek hirdették, de anyanyelvi tanár az nem volt (azt hallottam, hogy kéttannyelvűbe kell, hogy legyen), a legtöbb az még csak most jött az egyetemről, és 1 vagy 2 hétnél nem töltöttek még el több időt az adott nyelvterületen. Van olyan suli, ahová átvesznek? Nem tudom, milyen területre, vagy esetleg gimibe, én csak tanácsokat várok itt. Nem vagyok egy nagyon hülye gyerek, azt azért még ide akartam illeszteni a végére :D.
2009. jún. 8. 16:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hmm.. hát jó lenne hogyha lenne egy olyan suli ahol csak a fejünkbe száll a tudás.. de sajnos nincs..

én a II. Rákóczi Ferenc Fővárosi Gyakorló Közgazdasági SZKKI-be járok..

ez is kéttannyelvű és közgázt is tanítanak.

a matek a földrajz a töri és a gazdasági környezetismeret angolul zajlik. :) első évben még egy magyarul folyó óra és egy angolul utána meg már csak angolul..

a matek pedig ha a jó öreg Pákh tanár urat fogod ki akkor azzal sem lesz gond :)

és itt van anyanyelvű tanár is :) nem csak angolból hanem spanyolból olaszból és azt hiszem németből is :)

szerintem nagyon jó suli én legalábbis szeretem :)

sok sikert a döntéshez^^

2009. jún. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ha nem mindenféleképpen ragaszkodsz a kéttannyelvű sulikhoz, akkor tudom ajánlani a Hunyadi Mátyás Gimnáziumot a 18.kerületben. Oké, ki lehet fogni nagyon rossz tanárokat, de hol nem. Szerintem ez egy jó kis középkategoriás iskola, átlagos képességűeknek.


Tanulni ugyan sokat kell(humános vagyok), de azért közel sem annyira, mint egy elitt belvárosi suliban, és azért azt veszem észre, hogyha valaki valamit nagyon el akar érni az itt sikerül is.


A közösség pedig egyszerűen fantasztikus. Olyan szinten "otthonos" ez az iskola, hogy szavakba sem lehet foglalni, ez a második otthonunk. A suli állapota nem a legjobb, kicsit le van pukkanva, de állítólag mostanság fogják felújítani.


Nézz körül a honlapon is: [link]


Majd írd meg ám, melyik sulit választottad végül!:))

2009. jún. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok :D

a suli oldalát elfelejtettem:

[link]

majd nézd meg :)

én is kíváncsi vagyok hogy mit választasz úgyhogy majd írd meg :)

2009. jún. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!