Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga mikor, hol,...

Nyelvvizsga mikor, hol, hogyan? (összetetteb kérdés, leírás alul)

Figyelt kérdés

9.-es vagyok,de már a nyelvvizsgán gondolkodok.Németet tanultam 4.osztályos korom óta,mindig is 4-es 5-ös voltam belőle,szeretem ezt a nyelvet.Még egy kicsit kell tanulnom ahhoz,hogy nyelvvizsgát tudjak letenni,az alapfokú már biztos menne.Majd 10.-be szeretném letenni,de addig is:

-Hogyan tudnék rá a lehető legjobban felkészülni?

-Mit kell tennem,hogy nyelvvizsgázhassak?

-Hova menjek?(Győrben tanulok)

-Kinél jelentkezzek,merre,mikor?


2011. ápr. 26. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Alapfokúra semmiképpen se menj, mert csak pénz kidobás. Plusz pont sem jár érte, és ennyi idősen sokkal inkább arra koncentrál, hogyan szerezhetsz majd minél több pontot felvételin. Középfokig meg se állj. Lehet kapni vagy könyvtárban kölcsönözni különböző nyelvvizsga felkészítő könyveket (TELC, ECL stb.) azokból gyakorolgass. De interneten is vannak különböző szintfelmérő tesztek. Készülésben sajnos a német nem hasonlít az angolhoz, mivel utóbbinál bőven elég, ha nézel pár sorozatot, de előbbinél most őszintén kitud mondani nézhető telenovellákat? Egy két film van én is azokat néztem, meg vannak könyvek is direkt ennyi időseknek, próbálgasd azokat (Hamide spielt Hamide, Effi Briest stb). Aztán elmész szépen a vizsgaközpontba Győrben (nem tudom hol van, pécsi vagyok) és ott mindenről tájékoztatnak, mikor lesz a legközelebbi időpont, mennyi kerül... Interneten rá tudsz keresni :)
2011. ápr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ÓÓ köszönöm.:D egyéb válaszol a felkészülést illetően?
2011. ápr. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!