Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre menjek tovább? (érettség...

Merre menjek tovább? (érettségi után)

Figyelt kérdés
Ugyan még csak 11.es vagyok,tehát jövőre érettségizek csak ,de még most sem tudom "mi leszek ha nagy leszek". Jövőre valószínűleg lesz német középfokú nyelvvizsgám,töriből emeltet akarok, a többiből pedig középfokút... A törit szeretem,értem és tudom, magyart kevésbé de szeretem ezt a tantárgyat is... Milyen fősulikat és szakokat ajánlotok? jog az esélytelen? stabil 4-es tanuló vagyok.
2012. márc. 5. 01:27
 1/4 anonim ***** válasza:
jogászra nagyon kevés az esély államira bejutni, de amúgy sem érdemes, mert rengeteg jogász van így is az országban. Még töri szakra mehetsz, de azzal sincsenek túl jó kilátásaid munka terén. Sajnos azt kell mondjam, h csak a törivel nincsenek jó esélyeid normális megélhetést biztosító szakmára. De nem akarlak eltántorítani attól, h azt tanuld amit szeretsz, mert ha rákényszeríted magad valami teljesen másra, amit utálsz, abból lehet h nem sül ki túl sok jó.
2012. márc. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
A műszaki pályákat javaslom, amennyiben jó vagy a természettudományos tárgyakból. A bölcsészkarok nagy része büfésszak, utána vagy dolgozhatsz egész életedben minimálbérért, vagy éhenhalsz. Matekra mindenképp rá kell feküdni, emellé még egy reál tárgy a fontos, pl fizika vagy infó.
2012. márc. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Előző voltam, ha konkrétumokat kellene mondani, akkor én személy szerint a BME-villamosmérnök, Miskolc-gépészmérnök vagy Debrecen-vegyészmérnök mellett tenném le a voksom. Jómagam a legelsőt választottam.
2012. márc. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jártam villanyszerelői szakmunkásba és rohadtul de rohadtul utáltam!! Meg is buktam,mert sz@rtam rá... fizikát utálom úgyszint, egyedül abból vagyok 2es... matekból ugyan 4-es vagyok,de ezt sem szeretem,mérnök nem leszek, nem hiszem, hogy végigcsinálnám... de ha meg akarok élni, úgy látszik olyat kell csinálnom amit nem szeretek...
2012. márc. 6. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!