Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Munkaüggyel és helyi önkormány...

Munkaüggyel és helyi önkormányzattal való "együttműködés" felfüggesztése?

Figyelt kérdés
Évek óta együttműködök a helyi Munkaügyi Központtal és a helyi Polgármesteri hivatallal. Most szeretnék elvégezni egy OKJ tanfolyamot, de nem általuk támogatottan, nem "rajtuk keresztül". Tegyük föl, hogy véget ér a tanfolyam és nem találok vele továbbra sem munkát. Mennyi idő míg újra kapok Bérbótló juttatást (nem tudom pontosan hogy nevezeik most, de az összege 22.800 Ft) és/vagy mehetek ingyenes munkaügyis tanfolyamra? Vagy ezek után már nem kell várni, hónapokat, 1 évet, (mint első alkalommal) hanem visszejelentkezek és járhat egyből minden, ami előtte is? Pl. néhány hónapos munka esetén is ugyanez a helyzet?
2012. márc. 12. 11:23
 1/2 anonim válasza:
Szia! Nyugodtan menj el tanfolyamra úgy, hogy továbbra is együttműködsz a hivatallal is meg a munkaügyisekkel is!! Nehogy lemondd!! Én is voltam tanfolyamon nem általuk és egyáltalán nem kell kiszállnod semmiből, végezd el úgy hogy mellette kapod a segélyt. Én is így tettem le a műkörmös vizsgámat és nem támogatták, csak kizárólag akkor kell felbontani az együttműködést mind kettővel ha munkába állsz, tanfolyam közben nem, de ha utána már megírtad valakivel a szerződést hogy felvesz magához akkor be kell szólni hogy ne küldjék a pénzt és a munkaügyihez is hogy állást találtál! Igazából ennyi!! Ha esetleg a munkát időközben otthagynád akkor újra be kell menned a munkaügyibe h nyilvántartsanak és ha ott nem kapsz munkanélküli járadékot az óráid száma után (fix idő aminek össze kell jönnie csak az után kapsz járadékot) akkor menj be az Önkormányzathoz újra és vidd be már lefénymásolva a bizonyítványokat, töltsd ki azt a lapot amit adnak és kb ha a hónap elején közepe fele vagy akkor már jövő hónapban küldik is újra neked a 22.800-at.
2012. márc. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Nem vesztesz vele semmit sem!! Az előző kommentelő voltam!


/reene/


ui.: Én túl vagyok 2 munkahelyen és utána is azonnal bementem és már kaptam is a támogatást!

2012. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!