Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki hülye az hogy tud jól élni?

Aki hülye az hogy tud jól élni?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha nem vesznek fel egyetemre, mert rosz vagyok matekból?


El se tudom képzelni, hogy mit lehet dolgozni egy érettségivel úgy, hogy ne erre a szánalmas magyar sorsra jussak ami mostanság a legtöbb embernek jut.


Mi van olyankor, mikor tanulni akarok, de egyszerűen nem látom át a matekot és emiatt nem lehetek az ami szeretnék? Minden olyan munkához tanulni kell, amivel jó pénzt lehet kaszálni és ezáltan jól lehet élni. De ha egyszer nem megy a tanulás, mert lássuk be hülye vagyok, akkor mivan? nem akarok 60-70 ezerért a teszkóban pakolászni, vagy a McDonalds-ban dolgozni. Én jól akarok élni és nem azzal foglalkozni hogy-hogy fizetem ki a csekkeket, meg ilyenek.


Teljesen tanácstalan vagyok. Máshoz nem is értek csak a programozáshoz, nem is szeretnék mással foglalkozni.

Ilyenkor mi van?


2012. márc. 16. 01:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
46%

Hmm, tökéletes lennél politikusnak!

Illetve nem, oda máris túl okos vagy az a gond... :(


De, hogy komolyabban is válaszoljak, nem tudom hol tartasz, de nyugi.

A programozáshoz sajna tényleg kell valamilyen szintű matek (ha jó egyetemre akarsz menni, ott kelleni is fog), de meg lehet viszonylag kevesebb tudással is egy esetleg kevésbé neves intézményben szerezni a papírt és onnantól kezdve ha tényleg értesz hozzá és jó vagy benne, akkor fogsz munkát kapni, ettől nem kell aggódni.

2012. márc. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Jajj, nem ilyen szörnyű, szóval vannak egyetemen olyan szakok, ahova nem kell matek vagy alig, esetleg válassz ilyesmit, de ha ezek nem érdekelnek, akkor megpróbálhatod jobban erőltetni a matekot, eljárhatsz külön tanárhoz stb, ha így sem megy vagy ezen már túl vagy, akkor felejtős.

Ha nem mész egyetemre, akkor viszont tanulhatsz valami olyan szakmát, ami érdekel. okj-s képzéseken még ha kell is matek, messze nem olyan keményen mint fősulin.

Hogy lehet, hogy a programozást érted, a matekot meg nem? xD

Pl. elvégzel valami számítógépes okj-t, közben lehet megjön az ihlet a matekhoz is, meg még plusz pontot is kapsz a felvételinél. Ha meg nem vesznek fel/nem tudod elvégezni az egyetemet, egy okj-vel is lehet jól keresni.


Nekem is csak egy okj jött össze és mikor melót kerestem előny volt több helyen is, hogy majdnem azt tudom, mitn egy diplomás, mert egy diplomásnak valamivel többet kellett volna fizetniük, de ez nem olyan jelentős összeg.

Szvl a diploma ilyenkor hátrány is lehet a tanfolyamosokkal szemben.


Plusz érettségivel is lehet kezdeni valamit, csinálhatsz saját vállalkozást vagy vmi adminisztrációs melót.


Szóval szerintem ne add fel az álmod és pláne ne ess kétségbe, mert sokféle lehetőség van.

2012. márc. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Csak, mert nem érted a matekot, nem vagy hülye. Ahelyett pedig, hogy keseregnél rajta, megpróbálhatnád más szemszögből megközelítani a problémákat, átültetni a gyakorlatba, ha úgy könnyebb, akár felhasználni a programozásban - attól függ, milyen nyelven és műfajban kontárkodsz, ha esetleg valami mérnöki program, tervezés, ilyesmi, akkor elég egyszerűen át tudnád látni bennük az alapokat, hiszen kellenek hozzá.


Ha értesz a programozáshoz, elvégezhetsz vele valami OKJ-t, és elmehetsz webfejlesztőnek, vagy tanulhatsz nyelvet, aztán kimehetsz külföldre, ahol, ha találsz munkát, már keresel annyit, mint itthon egy diplomás informatikus kezdő fizetése.

2012. márc. 16. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:

AZ a lényeg, h aki hülye az tényleg hülye, és nem fogja fel ennek a jelentőségét.

Te nem vagy jó matekból, vagy ez csk példa? Mert akkor kérj meg egy idősebbet, de még a te korosztályod közelében, hogy korrepetáljon (azért legyen a te korosztályod közelében, mert valószínű egyforma a gondolkodásotok még, a felnőtt tanárok már nem tudják sokszor úgy elmagyarázni a dolgokat ahogy megérted.). :)))

2012. márc. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Programozás? Na, abban diploma nélkül is jó nagy zsé van (ha tényleg jó vagy belőle). Ha a matek is megy, irány az ELTE-IK progmat (most már asszem más a neve)

Egyébként vmi felsőfokú OKJ rendszergazda vagy ilyesmi, aztán meg próbálj bekerülni egy céghez, ha mást nem, juniorként. Sok sikert!

2012. márc. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
senki nem hülye a matekhoz, csak könnyen feladja. van akinek egy feladat 20 perc van akinek 2. és? tessék gyakorolni, átlátni az értelmét! én se voltam soha matekzseni, mégis közgázt végeztem. ha nagyon szeretnéd elvégezni az egyetemet,akkor tessék küzdeni, napi több órát matekozni ha kell (én is ezt tettem). pár évet ki lehet bírni,aztán meg élvezheted a gyümölcsét, de ne add fel!
2012. márc. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
43%
tettesd magad romának és akkor egy rakás munkanélküli zsét kapsz+ feketén kereshetsz mellé még plusz pénzt, itt úgyis a romákat segíti a kormány, a hazaiakat meg leszarják
2012. márc. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

pont ez a baj a matekkal, hogy hiába a sok segítség a barátok/korepetáló tanároktól és hiába a napi több óra. egyszerűen nem megy. komolyan attól félek hogy elküldenek valami vizsgálatra, felmentést kapok matekból és akkor végleg oda van minden...


nekem pont az a kicsivel nagyobb fizetés kell amit diplomásoknak adnak. lehet hogy kapzsinak tűnök, de nem akarok életem végéig úgy élni mint gyerekkoromban, hogy csak nézem milyen marhajó cuccai vannak másnak és csak álmodozok hogy csak fele olyan jó cuccom legyen.


köszönöm a válaszokat.

2012. márc. 19. 00:08
 9/17 anonim ***** válasza:

hát ha ennyire nem megy, akkor el kéne menned vizsgálatra ( [link]

csak hogy biztos legyen, hogy nem azért nem érted, mert képtelen vagy rá

2012. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg az a havi 10.000 ft nem hiszem, hogy nagyot javítana az életszínvonaladon.

Másrészt meg ahhoz, hogy meggazdagodj, egyáltalán nem kell diploma, elég ha lelkiismeretfurdalás nélkül át tudsz gázolni másokon, kellően korrupt vagy stb akkor semmi akadálya.

Semmilyen tisztességes munkából nem lehet nagyon jól élni.

2012. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!