Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Aki hülye az hogy tud jól élni?

Aki hülye az hogy tud jól élni?

Figyelt kérdés

Mi van akkor ha nem vesznek fel egyetemre, mert rosz vagyok matekból?


El se tudom képzelni, hogy mit lehet dolgozni egy érettségivel úgy, hogy ne erre a szánalmas magyar sorsra jussak ami mostanság a legtöbb embernek jut.


Mi van olyankor, mikor tanulni akarok, de egyszerűen nem látom át a matekot és emiatt nem lehetek az ami szeretnék? Minden olyan munkához tanulni kell, amivel jó pénzt lehet kaszálni és ezáltan jól lehet élni. De ha egyszer nem megy a tanulás, mert lássuk be hülye vagyok, akkor mivan? nem akarok 60-70 ezerért a teszkóban pakolászni, vagy a McDonalds-ban dolgozni. Én jól akarok élni és nem azzal foglalkozni hogy-hogy fizetem ki a csekkeket, meg ilyenek.


Teljesen tanácstalan vagyok. Máshoz nem is értek csak a programozáshoz, nem is szeretnék mással foglalkozni.

Ilyenkor mi van?


2012. márc. 16. 01:01
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
(...Magyarországon legalábbis nem)
2012. márc. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
nem is volt a terveim közt hogy it maradjak.
2012. márc. 24. 15:02
 13/17 A kérdező kommentje:
(zöld pacsik kiosztva, köszi mindenkinek)
2012. márc. 24. 15:03
 14/17 A kérdező kommentje:

na... nem vettek fel sehova... marad ez a sz*r OKJ...

és az a legszebb hogy 50%-os matek érettségi volt megcélozva és akkor lett volna 330 pontom felvételinél. nos, 45% lett ami elfogadható.

de mikor kiderült, hogy az az érettségi (informatikai alapismeretek) amit 5. tárgynak választottam nem egyenlő a sima informatikával össze tört bennem egy világ... mi az hogy egy informatika érettségivel (javarészt irodai alkalmazások, e-mail, internet használat) felvesznek egyetemre, de egy informatikai alapismeretekkel (javarészt programozás, minimális irodai alkalmazások, erős hardware ismeret) nem. ezt az utóbbit figyelembe se vették és mivel nem volt meg a kötelező tantárgy ezért 0 pontos felvételit sikerült összehozni. ráadásul ezt az infó alapismereteket emelt szinten csináltam, szóval most mocskosul csalódtam ebben az egész kib*szott k*rva rendszerben... ráadásul valaki azt is mondta hogy ez a tárgy (infó alapism.) idén került ki az elfogadható tárgyak listájáról, ráadásul az érettségire való jelentkezés után...


egy rakat sz*r ez az ország...


Következő életcél: megtanulni németül és kimenni Németországba szobát takarítani egy szállodában 8euró/órás fizetéssel és b*ssza meg az magyarország magát... utálom... egyedül a lányok fognak hiányozni.

2012. aug. 2. 00:48
 15/17 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy le kell törjelek még jobban, de a felvételi tájékoztatóban oda volt írva, milyen tárgyak kellenek, illetve számítanak. Úgy látom, nem csak a matekkal vannak komoly gondok nálad, márpedid mind a matekra, mind a szüvegértésre nagy szükség van, ha diplomát akarsz szerezni. Ha elolvastad volna a tájékoztatót, és a megfelelő érettségit teszed le, szinte biztos, hogy be is kerültél volna valahova.
2012. aug. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

3 évvel ezelőtt amikor én érettségiztem is úgy rémlik, hogy az info alapismeretek nem volt elfogadható, úgyhogy kétlem, hogy ezt idén vezették volna be.

Valamint a sima infó érettségi sem csak abból áll amit leírtál. Emelten ott is van programozás, weboldal készítés stb..

Valamint a szóbelin ott is ott vannak a hardveres ismeretek is.


Félre nézted, ez van. legközelebb jobban sikerül.

2012. aug. 2. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
update: letettem a 2 éves okj-s szart, utána elkezdtem dolgozni a szakmában. Most a 2. munkahelyemen vagyok, nyugis, Covid-ban csak mégjobban pörög a cég. Osztálytársaim akiket akkor felvettek egyetemre egy sem végezte el a csapatból, most szabadúszó programozók, diákhitellel :D
2021. máj. 4. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!