Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A jogász vagy a politológia...

A jogász vagy a politológia szak lenne jobb szerintetek az alábbi szempontok alapján? (lent a részletek)

Figyelt kérdés

1. Jog önköltségesen, vagy politológia állami ösztöndíjason?

2. álláslehetőségek, elhelyezkedés szempontjából?

3. Tananyag, a szak nehézsége alapján?

4. külföldi lehetőségek melyikkel jobbak?


Pro és kontra érveknek is nagyon örülnék, mert nem tudom, megfordítsam e a sorrendet, kicsit bizonytalan vagyok a mostanival. Jog van első helyen, politológia a második...


2012. márc. 18. 17:13
 1/8 anonim válasza:
96%
Őszintén szólva,mindkettőben csak akkor van lehetőséged elhelyezkedni ha jó kapcsolatokkal rendelkeznek a szüleid!Én mindenképp a jogot javaslom,de fontos,hogy mellé jól beszélj idegen nyelveket is!Így tudsz találni jól fizető állást!A jogot nehezebb elvégezni,mint a politológiát,mondjuk főleg szorgalom kell hozzá!Én 4.éves vagyok jogon az ELTE-n!A férjem is itt végzett,3felsőfokú nyelvvizsgája van és tolmács is!Brüsszelben dolgozik,de főleg csak hétvégenként kell kiutaznia!Főleg jogi szövegeket kell fordítania!Havonta 8500Eurót keres tisztán,emellé autó,lakás stb!Szóval sok sikert és kitartást a joghoz!Viszont itthon nagyon nehéz elhelyezkedni,nem is nagyon ajánlom!Az idegen nyelv a titka minden szaknak!Remélem tudtam segíteni!
2012. márc. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Német felsőfokúm és angol középfokúm van meg egyelőre, ebből szeretnék felsőfokot, illetve a francia nyelvet kezdeném nyáron, tehát a nyelvekkel nem lesz gond :)
2012. márc. 18. 17:26
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
A politológia áltudomány (vagyis az az áltudomány, amit Magyarországon ezen a címen oktatnak).
2012. márc. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt kifejtenéd, kérlek? Érdekelne mit értesz "áltudomány" alatt.
2012. márc. 24. 10:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt értem, hogy szánalmas, amikor nyelveket nem tudó volt tudományos szocializmus oktatók (és kiválasztott utódaik) próbálnak nyugati demokráciában szokásos politológiát művelni. A jogászok is olyanok, amilyenek, de azért a jogtudománynak azért szédületes hagyományai vannak (számos római jogász érvelése, elvi tételei a mai napig helytállóak). Persze, gondolom, te nem tudományt akarsz művelni, hanem meg szeretnél valamiből élni.
2012. márc. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tény, hogy Magyarországon nincsenek hagyományai a demokráciának, de stabil és jól működő politikai rendszernek sem különösebben. Nem feltétlenül a megélhetés a kizárólagos célom, valami olyat keresek, ami érdekel, hivatásként tudom művelni egy életen át, és mellette nem úgy kelek fel reggelenként, hogy miért nem tanultam mást. Politológusként leginkább a politikai elemzés és tanácsadás az ami mint hivatás tudna foglalkoztatni. Erről tudom, hogy csak komoly tudással és rátermettséggel lehet elérni. Jogász szakkal meg ismerek olyat is, aki épp csak átbukdácsolta az 5 évét, aztán jól keres. Nekem nem ez a célom.
2012. márc. 24. 14:43
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ennek örülök:-).
2012. márc. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A polinak tényleg semmi értelme nincs, munkát vagy sok kapcsolattal kapsz esetleg, vagy sehogy...
2012. júl. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!