Ha lemondok arról, hogy mesterszakra jelentkezzek, akkor valóban ki lehet bővíteni a 8 félévet, amit támogat az állam az alapszakon?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy egy kisit nyakatekertre sikerült a kérdés..

Továbbá, ha teszem azt lemondok a mesterszakomról itthon, de külföldön folytatom a tanulmányaimat, akkor van rá lehetőség, hogy kint felvegyenek államilag támogatott mesterszakra?


2012. márc. 19. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Az állam 12 félévet fonanszíroz neked.

Egy szakra legfeljebb 2 félévvel járhatsz tovább államilag támogatottt formában, mint amennyi féléves a képzés.

Ezek a szabályok.

Tehát, 2 darab 3 éves alapképzés éppen belefér.

Külföldön szerintem ahol nincs tandíj, ott felvesznek simán ingyen, de ahol van, oda nem hiszem.

2012. márc. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

az előző válasz első fele igaz, de a második fele nem. nem végezhetsz el 2 3 éves alapképzést ingyen, csak addig van ingyen, amíg az egyikből le nem diplomáztál.

nem lehet "lemondani" a mesterszakról, különben meg külföldön pont leszarják, hogy itthon fizettél-e a tanulmányaidért, avagy sem.

2012. márc. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2012. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

értem. köszönöm a válaszokat.

további szép napot nektek. :)

2012. márc. 20. 17:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Igaz, bocsánat. Az első megszerzése után már nem ingyenes.

Úgy meg lehet(ett?) csinálni, ha párhuzamosan csinálod a kettőt. Eddig az évig, ha két szakra jártál, akkor nem számított duplán a féléveid száma, feltéve, hogy a 3. féléved elkezdéséig elkedzted a második szakodat is. Magyarul két szakra jártál egy félévet, akkor az állam 1 finanszírozott félévet számolt fel neked.

Még decemberben láttam olyan hírt, hogy ez a lehetőség megszűnik, és félévenként annyi félévet számolnak majd el, ahány szakra jársz, de egy másik hírben azt írták, hogy aki idén vesz fel második szakot, annak még elszámolják a " régi" rendszerben,tehát az még megcsinálhatja ingyen.

Nyilván te nem jelentkeztél, így szerintem csak a jó isten tudja, hogy mi fog rád vonatkozni.

De mindenesetre eddig meg lehetett csinálni. Csak arra kelett figyelni, hogy egyszerre fejezd be a kettőt.


De ha ezt a rendszert el is törlik, szerintem akkor is meglehet csinálni, a lényeg, hogy egyszerre kell befejezned. Elvégzel az egyik szakon 5 félévet, utánna/közben a másikon is ötöt, a hatodikat egyszerre csinálod, úgy, hogy az elsőt elcsúztatod. ( Mondjuk nem vagyok benne biztos, hogy lehet ennyit csúztatni.)

De ha a a másodkat felveszed keresztfélvére, akkor ak ét diplomáért összesen 1 félévet kell neked perkálnod, csúztatás nélkül. Csak persze egyszere kell két szakot tanulni... nem könnyű, de meg lehet csinálni.

Nem is beszélve arról, hogy vannak szakok, ahol igen nagy a közös tananyag. Haverom biomérnökire jár, és mondta, hogy ha meglesz neki a diplomája ( BSC), akkor a vegyészmérnökihez csak 1 vagy 2 félévet kell járnia még suliba, mert a többi tárgy közös. Ilyen módszerrel, ha pl. elhalasztja a biomérnöki diplomáját, és addig megcsinálja a különbözetet ( felvételizik vegyészre), majd egyszerre zárja a két szakot, így megvan a két diplomája. Szóval ha vannak közös tárgyak, az is könnyít a helyzeten.


Szóval: eddig párhuzamos képzéssel meg lehetett csinálni, szerintem ezután is meg lehet, csak elfogynak a féléveid, de így is "olcsón" ki lehet jönni belőle, ahhoz képest, hogy nem kell a második szakodat kifizetned.

Ha vannak közös tárgyak ( vagy olyanok, amiket elfogadnak másik szakon), akkor valószinűleg meg lehet csinálni.



Első voltam.

2012. márc. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!