Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bölcsész- illetve társadalomtu...

Bölcsész- illetve társadalomtudományi képzési területen mi az ami "büfészaknak" számít, és mi az, ami nem? Tudnátok példákat írni ezekről a területekről, és azt is, hogy miért?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
96%
akik lenézik a bölcsészeket, azoknak mindegyik szak büfészak ;)
2012. márc. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én személy szerint nem nézem le őket, de tény, akad egy-két olyan szak, ami kevésbé hasznos, és könnyen végezhető. Nekem megvan az elképzelésem, de érdekel az általános vélekedés. A társadalomtudományoknál főleg, mert ott viszont alaptalannak tűnik számomra minden ilyen jellegű vélemény.
2012. márc. 20. 17:55
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerem mindkét képzési területet. Szerintem klasszikus értelemben vett büfészak egyiken sincs. Pont azon keseregnek sokan, hogy beléptek, mert "olyan könnyű elvégezni" és bizonyos tárgyakon nem tudnak túljutni.


Történelemből próbálj meg elsőre letenni egy középkori komplex vizsgát. Most nem akarok belinkelni oldalakat, de teljesen szabadon hozzá lehetett férni visszamenőleg is az eredményekhez. Tömeges bukás...


Társadalomtudományi képzések jellemző buktatós tárgyai a statisztika és testvérei (min. 5 tantárgy, nem lehet 1-2 vizsgával letudni), valamint egyes speciális kurzusok.


Tehát nem látok egyszerűen elvégezhető szakot ezen a két területen, pedig nagyon kerestem én is :)

Bár nem jelentkeztem, de ilyennek hittem a szociális munkát. Ide nem akarom leírni, hogy mi mindent panaszoltak el a hallgatók, de nem egy 6 féléves nyaralás (ott is vannak "szórótárgyak").


Egy rosszabb pillanatomban megpróbáltam egy informatikus-könyvtáros képzés néhány kurzusát teljesíteni. Nem a bevezetőket, hanem a keményebbeket. Volt valami könyvtárismeretes tárgy. Fél éven át tanultam szorgalmasan, de akkorát buktam... Egyetlen tárgy sikerült, de arra is annyit tanultam, mint töris képzésen az újkori magyar vizsgára (szintén kemény).

2012. márc. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!