Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyik szak érné...

Szerintetek melyik szak érné meg jobban, melyikben van több lehetőség, fotográfia vagy anglisztika?

Figyelt kérdés
2012. márc. 21. 12:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyelvvel akkor mész sokra, ha tényleg szinte anyanyelvi szinten beszéled, akkor lehetsz szinkrontolmács, fordító mondjuk egy rendezvényen, vagy akár magántanár, szerintem mindhárom verzióval elég jól lehet keresni, ha összejön a dolog, de nem biztos, hogy egy ilyen szintű tudáshoz kell kimondottan egy anglisztika szak. Ha szereted az angolt, könnyen tanulod, akkor egy másik suli mellett is tudod magad fejleszteni.
2012. márc. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Én is ezen gondolkoztam, hogy nem biztos hogy 5 évet megérné rászánni az anglisztika szakra, ha mondjuk 1-2 év alatt fel tudnám fejleszteni a tudásomat tanfolyamokon és itthon egy elég erős szintre. Mert ha jól tudom anglisztikán elsődlegesen az angol/amerikai kultúrát tanítják, és nem magát a nyelvet. Na most ez oké, de az angol kultúrával/törivel mégis mit kezdjek itt Mo.-n..? Lehet nekem kicsi a fantáziám de gőzöm sincs hogy angoltanáron és tolmácson vagy szak-, műfordítón kívül mi lehetnék még ezzel az anglisztikával...

a másik variáció a fotográfia és mellette angoltanfolyamok.. csak ugye akkor nem lenne tanári diplomám ha esetleg magántanárkodni szeretnék... áh nem tudom.. amúgy kell diploma ahhoz, hogy magántanár legyek?

2012. márc. 21. 13:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha hivatalosan, vállalkozóként, számlát adva akarsz magántanárkodni, akkor szerintem kell diploma, de ismerőseim tartanak úgy különórát, hogy semmi papírjuk nincs az adott tárgyból, így ugye nem is adóznak az órák után, de nem tudom, hogy ez mennyire legális, gondolom semennyire, és ha így hirdeted magad, akkor könnyen megbüntethetnek.

Fotográfián kívül nem érdekel még valami? Egy olyan szak/szakma, ami piacképesebb? Mert a fotográfia sem az a típusú szak, amivel biztosan el lehet majd helyezkedni...

2012. márc. 21. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 oetsi válasza:

Szerintem ez két eléggé különböző szakma. Egyértelmű, hogy nyelvtudással többre mész, és kiszámíthatóbb, bár ma már az angol nem nagy kuriózum, ha most mész egyetemre, válasz különlegesebbet, orosz, kínai, arab, stb.

Amúgy én fotózásból élek, fotóriporter vagyok, szóval van ebben perspektíva, de kellett hozzá 2-3 év, hogy megéljek belőle, addig pedig nagyon kitartónak kell lenned, főleg, ha a családod nem hisz benned. De ha komolyan akarod csinálni, csináld. Egyébként nem hátrány az angoltudás, mert nem lehet csak Magyarországban gondolkodni, elég kicsi a piac és sok a fotós, ahhoz hogy ennyien megéljenek itt. Sok sikert!

2012. márc. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ez a kettő terület érdekel, amivel szívesen foglalkoznék.

"Válassz másik különlegesebb nyelvet" - ezzel az a baj hogy a gimiben végig angolt tanultam, és abból megvan egy bizonyos tudásom, most már nem tudok hirtelen másikat választani..:) de persze ez tök igaz hogy az angol már nem nagy "cucc", szóval mellette szeretnék majd tanulni egy másik nyelvet, még kigondolom, hogy melyiket.

Oetsi, ha megkérdezhetem, te hogyan tudtál elhelyezkedni fotóriporterként? Egyetemre jártál művészeti karra fotográfiára, lett diplomád, esetleg fotóriporter OKJ-re vagy csak úgy belevágtál, bementél pár szerkesztőséghez szerencsét próbálni?

2012. márc. 28. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!