Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen képességek kellenek...

Milyen képességek kellenek ahhoz, hogy valaki gyógytornász lehessen?

Figyelt kérdés
Én egy 188 centis 97 kilós férfi vagyok, és gondolkodom, hogy gyógytornásznak mennék, csak az a baj, hogy nekem is gerincferdülésem van (járok én is gyógytornára). Az lenne a kérdésem, hogy ez kizáró ok, illetve hogy a gyógytornász szakma mennyire megterhelő fizikailag (kell betegeket emelgetni, vagy csak meg kell mutatni a gyakorlatokat)?
2012. márc. 22. 00:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem nem okoz gondot a gerincferdeség. Az én gyógytornászom születési rendellenesség miatt sántított.
2012. márc. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyógytornásznak tanulok, és sztem egy erős férfit szívesen alkalmaznak gyógytornászként. :) Kell emelgetni betegeket, vagy legalább a végtagjaikat, mert aki olyan gyenge, hogy nem tudja felemelni a lábát, azt nekünk kell megtornáztatni. Mutatni egyébként nem kell a gyakorlatokat, hanem elmondani, lediktálni. Alkalmassági vizsgálat jelenleg nincs a felvételinél és olyat sem hallottam még, hogy vkit emiatt ne alkalmaztak volna. Manapság mindenkinek van egy kis gerincferdülése vagy más baja, de úgy tanuljuk a tornáztatást, hogy az minket is a lehető legjobban kíméljen.

Sztem kérdezd meg a gyógytornászodat, biztosan segít, ha kérdésed van.

2012. ápr. 29. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!