Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tényleg túlképzés van a...

Tényleg túlképzés van a jogász szakon, vagy ez csak ürügy a keretszámok megvágására, illetve hangzatos közhely? Egyáltalán mit értünk "túlképzés" alatt?

Figyelt kérdés
2012. márc. 24. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, túlképzés van, ami azt jelenti, hogy boldog-boldogtalan jelentkezik oda, és ha elvégezte várja a csodát, hogy majd ő sikeres és befutott jogász lesz, azzal nem számolva, hogy rajta kívül vagy még 1000-en végeztek az adott évben, és rohadtul ninc sszükségünk ennyi jogászra
2012. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezen egyébként én is annyit gondolkodtam. Hogy egy jogász szakot azért nem könnyű elvégezni, de mégis évente több száz ember kap diplomát belőle. Túlképzés alatt azt értik, hogy nincs annyi munkalehetőség, mint amennyi jogász van. Szóval pl van 500 állás, ahova jogászokat vesznek fel, és van 1500 ember, akinek kellene ez az állás. De ez még egy jó pár szaknál így van.
2012. márc. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Hivatalos statisztikák mutatták ki, hogy ma Magyarországon a jogi és a gazdasági diplomákkal lehet leginkább elhelyezkedni. Nyilván nem lesz mindenki ügyvéd meg bíró, de azért nem is mindenkinek ez a célja, én pl. multinál vagyok jogtanácsos és igencsak jó dolgom van.


Szerintem hülyeség volt pont ennek a két területnek a keretszámait csökkenteni ilyen drasztikusan, miközben továbbra is többezer bölcsészt termelünk ki.

2012. márc. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
29%
Ezt nem fogom én sem megérteni, hogy miért támogatják ennyire a bölcsész és a ttk-s szakokat...Én is most egy gazdasági szakra jelentkeztem, és fizethetek évente fél milliót, a kitűnő átlagom mellett, mert az állam ezt csinálta:)
2012. márc. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A bölcsész és természettudományi képzési területek szerintem leginkább a tanári pályát választók támogatására maradt olyan, amilyen... Ez még nem is lenne baj, de más érdeklődésűek kárára? Idén felvételizem, jogra szinte nincs esélyem, politológia van még társadalomtudományin, aztán meg a jog, hogy fizessem az évi 360ezret 5 éven át. Csak még nem tudom, miből. Ha más nem, ott a diákhitel. Hurrá..
2012. márc. 24. 11:40
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
én is ezzel vagyok, hogy amire jelentkeztem nagy a túlképzés, és akkor most fizethetem majd a diákhitelt, mert máshogyan nem tudom finanszírozni a tandíjat..
2012. márc. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
90%

A jogász barátaimnak nincs gondja munkára. Max. ha ügyvédjelöltként túlhajtják őket- ez persze szokás- de ha emberileg se bánnak velük jól akkor keresnek és TALÁLNAK is olyan helyet ahol jobban megbecsülik őket.


Szerintem amíg lehet válogatni a munkahelyek között addig nincs "túlképzés".

- ellenben sok bölcsésszel akik dolgozhatnak jobb híján a mekiben.

2012. márc. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan jogaszok akik tenyleg keptelenek elhelyezkedni de ez sok mindentol fugg. Egyreszt hogy hol szerezted a diplomadat. Az ElTE-n bar romlik a kepzes meg mindig a legnagyobb presztizzsel rendelkezo egyetem. Videken Szeged es Pecs hozza a szintet, de egy debreceni/miskolci diplomaval eselytelen hogy sztarugyved legyel. Legalabbis Budapesten. A jogasz palyan az egyik legfontosabb tenyezo a protekcio. Anelkul is lehet, de nehez. En iden felvetelizek jogra, halistennek vannak csaladi kapcsolatok (szuleim is jogaszok) es igy van biztos allaslehetosegem ha vegzem. Enelkul en biztos nem vagtam volna bele a felvetelibe.
2012. júl. 6. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Istenem, mintha a "sztárügyvéd" szó bármit is jelentene szakmailag.
2016. máj. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!