Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáternek vagy pszichológ...

Pszichiáternek vagy pszichológusnak megéri a kezelésért járó átlagos 7-8 ezer Ft-os óradíjat kifizetni?

Figyelt kérdés

Ha elmegyek egy magán fogászati rendelésre, közlik velem, hogy melyik fogamnak milyen problémája van. Kapok egy javaslatot (húzás, konzerválás, pótlás, stb.), és dönthetek, hogy melyik kezelést választom, adott esetben annak megfelelően, hogy mennyi pénzem van. Pl. csak akkor kérek fogpótlást, ha van rá keretem. De a lényeg, hogy pontosan tudom, mi mennyibe kerül, és az is behatárolható, mennyi időt vesz el a kezelésem.


Más a helyzet, ha pszichiátriai problémám van. Nemfizetős szakrendelésre nem megyek, mert állítólag a gyógyszerfelíráson kívül másra nem jó. Ha viszont magánpszichiátert vagy pszichológust keresek, akkor csak annyit tudok, hogy az óradíj 7-8.000 Ft körül van. Na de meddig? Nem kapok prognózist a felállított diagnózis után, hogy kb. x hónapig/évig kell járnom, és akkor várhatóan meggyógyulok. Valahogy úgy érzem, az egész kezelés tapogatózás a sötétben és a végtelen jövőben. És közben semmire nincs garancia. Akkor megéri belekezdeni?


A végére hagytam: szorongás, kiégettség az alapprobléma.


2010. jan. 25. 18:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Én augusztus óta járok, ahogy megpiszkáltuk a dolgokat egyre rosszabb és rosszabb lett, és most talán az utóbbi hetekben kezdtem azt érezni, hogy végre jobb is.


Előre elmondta nem most kezdődött a probléma, így nem is azonnal fog megoldódni. Én magamban 1 évet szavaztam meg, és kéthetente járok. Tényleg meg akarok gyógyulni.

2010. jan. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Az orvosod is megerősített a reményedben, hogy az egy év elegendő lehet?
2010. jan. 26. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!