Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért érdemes vegyésznek...

Tyrion97 kérdése:

Miért érdemes vegyésznek menni? Mondjatok légyszi érveket, kösz.

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 23:01
 1/6 anonim ***** válasza:
63%

A bátyám vegyésznek tanult. Azért érdemes szerintem vegyésznek menni, mert érdekes, izgalmas és nyugodt munkával kereshetsz egy csomó pénzt.

Bátyám szokta mondani, hogy a mai vegyészképzésben egy alapdiplomát nem tudna szerezni, annyira nehezítették. Ennek egyenes következménye az, hogy ez lassan egy hiányszakma lesz. Nézd meg egyetemi intézetek honlapjain a vizsgaeredményeket, sokszor 90% felett vannak az elégtelenek aránya. Úgyhogy ezért nem mentem vegyésznek.

2012. márc. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sajnos nem csak lassan, már egy ideje hiányszakma. Magyarországon eléggé lecsökkent a vegyipar a 70-es, 80-as évek óta, de még így is megéri vegyésznek tanulni, mert még egy vegyésztechnikust is elég jól megfizetnek, nem beszélve a felsőfokú képesítéssel rendelkezőkről. Azt aláírom, hogy érdekes, és nyugodt munka. Semmi nem fogható egy kémiai labor nyugalmához :)

Én is vegyésznek tanulok, jövőre kezdem az egyetemet, és imádom ezt a szakmát. Semmire nem cserélném el, bár tény, hogy nehéz, viszont ha tényleg érdekel, és van hozzá tehetséged, akkor könnyen tanulható, mert nagyon logikus.

Jó érv az is, hogy nagyon sokoldalú szakma, például ha elkezdtél vegyészmérnöknek tanulni, de időközben rájöttél, hogy neked az elméletibb dolgok fekszenek, akkor még mindig átmehetsz vegyész szakra, és fordítva.

Aztán a számomra legvonzóbb dolog a kutatói munka, ami aztán - megfelelő szinten művelve - tényleg a tudomány csúcsa, élvonala.

2012. márc. 30. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Én vegyész vagyok, aki még hagyományos 5 éves egyetemet végzett. Ez a mérnök és vegyész szak közti átjárhatóság baromság, a kettő teljesen más. Én nem gondolom, hogy annyira érdemes vegyésznek lenni,mert olyan baromi sokat nem keresek, pedig vezető vagyok. Barátnőm közgazdászként egy mezei bankban kb 100 ezer nettóval kap többet. Tehát ha meggazdagodni akarsz, ne ezt a szakmát válaszd. Emellett veszélyes is, úgy gondolom. Az anyagok nagy része, amivel dolgozunk pl. mi itt a gyárban rákkeltők, és hát nem kevés vegyipari dolgozó halt meg rákban. Én kifejezetten utállom már az egészet. És egyáltalán nem hiány szakma. Vegyészeket már a Meciben és a tesco-ban is találsz szép számmal. Ez a bontott képzés még csak nem is hasonlít már a régi képzéshez, elcseszték, egy lebutított zagyvaság, amit tanítanak. Ja és a legjobb vegyész Msc-re már akkor is mehetsz, ha csak pár kémiaszerű tárgyad volt Bsc-n... És akkor is Vegyész Msc végzettséged lesz.Na ilyenből meg lassan anyi lesz mint égen a csillag,mert a leghülyébb főískolát végzett kémia tanár is megcsinálja a vegyész Msc-t 2 év alatt LEVELEZŐn... Na ezek a szakma gyöngyszemei.. Röhej vegyész képzés levelezőn...
2012. márc. 30. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megcsinálja, de gondolom nem az ELTE-n.
2012. márc. 31. 00:37
 5/6 anonim válasza:
Szerintem, a 3. választ adó, abszolút, nem vegyész.
2014. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezt miből gondolod?
2014. okt. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!