Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek megérné pszichológ...

Szerintetek megérné pszichológusnak tanulnom?

Figyelt kérdés

Közgazdaság szakon vagyok egy szakképző iskolában, van még két évem, de nem vagyok abban biztos, hogy közgazdasággal szeretnék tovább menni. Már régóta érdekel a pszichológia, de nem tudom, hogy érdemes lenne belevágnom, nagyon magasak a ponthatárok és hallottam, hogy rengeteget kell tanulni. Kitűnőtanuló vagyok, megcéloztam a felsőfokú nyelvvizsgát angolból, így várhatóan két éven belül sikerül letennem (már a középfok megvan), gondolkodtam abban, hogy emeltezek irodalomból is. Ti hogy látjátok? Mit lenne érdemes még tennem? (Örülnék neki, hogyha valaki elmondaná akár a tapasztalatát is ezzel kapcsolatban.)


Köszönöm, 17/L



2012. márc. 30. 17:04
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen:) Hát azt gondoltam, hogy nem lesz könnyű, de 10-12 év, ennyire sokra azért nem számítottam...
2012. ápr. 4. 19:21
 12/14 anonim ***** válasza:
10-12 év a terapeuta, de pl 5+2 évvel lehetsz tanácsadó szakpszichológus meg iskolapszichológus is. a 10-12 év a saját praxishoz, doktorihoz kell.
2012. ápr. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Engem is érdekel a pszichológia, de nem úgy van, hogy 3 év (6félév) az alapképzés, és utána van mesterképzés, ami 2 év (4félév). Ezek után mi lesz az emberből, ha elvégzi a két éves mesterképzést? Ezért nem értem ezt a 10-12 évet, mert ez így 5 év...
2012. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Na, ez az, hogy miután megszerezted a végzettséget, még egy csomó tapasztalatot is kell szerezni, ha emberekkel akarsz foglalkozni (nyilván a többi ágához is, de ehhez a leginkább).
2012. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!