Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol/minek tanulhatnék tovább...

Hol/minek tanulhatnék tovább az alábbi érettségivel?

Figyelt kérdés

- Matematika (közép)

- Történelem (közép)

- Angol nyelv (közép) + középfokú nyelvvizsga

- Magyar (emelt)

- Hittan (közép)


2012. márc. 31. 09:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát igazából kérdés, hogy ezek hogyan sikerülnek. Viszont nekem ez eléggé bölcsészgyanús, főleg a magyar emelt miatt. Miért épp ezt választottad? Milyen vagy matekból? Hogy mennek a nyelvek?
2012. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mindig is nagyon közel állt hozzám a magyar, állítólag "szivacs" vagyok belőle. Angolból és németből nagyjából négyesre állok, a matek viszont nem igazán megy, abból csak a hármas a reális. Így kalkuláltam:


- Matek: 45-50%

- Töri: 90% fölött

- Angol: 80% fölött

- Magyar: 80% fölött

- Hittan: 90% fölött


Eddig a tanári pályán gondolkoztam, de kíváncsi lennék, hogy még mik a lehetőségeim.

2012. márc. 31. 13:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát igen, akkor mindenképpen bölcsész. Sajnos a matek elég sok helyre kell, így a gazdasági szakok is kiestek (ugye mérnöki meg természettudományos alapból nem is jöhet szóba). Figyelj, én azt javaslom menj fel felvi.hu-ra, válassz egy egyetemet (mondjuk ELTE-t) és nézd meg, hogy bölcsészkaron milyen szakok vannak. Hátha megtetszik valamelyik. Tanár természetesen lehetsz, gondolom magyar meg esetleg töri vagy nyelvtanár lennél :) a nyelveket nagyon javaslom, mert azokat adott esetben tudod máshol is tanítani, nyelvsuliban vagy otthon. De magyart meg törit nem. Arra figyelj, hogy angol és német szakos tanárokból nagyon sok van...
2012. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!