Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biztosan ostobán hangzik, de...

Biztosan ostobán hangzik, de mi kell ahhoz, hogy az UNICEF-nek, vagy az ENSZ-nek dolgozhassak? Milyen iskolák, milyen szakok?

Figyelt kérdés
Fontos lenne, aki tud válaszolni (NORMÁLIS VÁLASZOK) az írjon.

2012. ápr. 2. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát az UNICEF-ről annyit tudok, hogy én is jelentkeztem, úgy hajtottak el, mint a sicc. :(

Pedig még önkéntes munkát is próbáltam.


Az ENSZ-be mondjuk nagyon-nagyon jó (és lehetőleg különleges) tolmács, nemzetközi jogban jártas jogász, stb. De olyan feltételeket állítanak (az uniós pályázatokat is meg lehet nézni), hogy nem tudom, ki felel meg ezeknek. :(

Hidd el, próbálkoztam én is, abszolút esélytelen volt. :(

Jó, persze biztos vannak ilyen zsenik, hiszen dolgoznak ott emberek, nem is kevés... De azért nem könnyű, tényleg.

2012. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, az UNICEF a Nemzetközi Gyermekjóléti alap, elsősorban tudományágukban kimagaslóan teljesítő (gyermek)orvosok, szociológusok, jogászok, közgazdászok és műfordítók számára nyújthat munkát. A "terepen" dolgozók többnyire önkéntesekből, fiatal ösztöndíjasokból, kalandvágyókból és helyiekből verbuválódnak.

Az ENSZ már kicsit bonyolultabb kérdés, hiszen pl. az UNICEF is ENSZ tagszervezet, kismillió ilyen van és rengeteg dologgal foglalkozik a szövetség, de elsősorban ide is diplomáciai munkakörbe lehet bekerülni, magas végzettséggel. Ami ide is és az UNCIEF-hez is elengedhetetlen az a nyelvismeret. Nem egy, nem kettő, de legalább három-négy nyelven illik tudni kommunikálni, bár ugye van hivatalos nyelve a szervezetnek.

2012. ápr. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezeken az oldalakon érdemes körülnézni: [link]

[link]

2012. ápr. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!