Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Befejeznéd a főiskolát, ha...

Befejeznéd a főiskolát, ha tudnád, hogy semmi értelme nem lesz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 3. 11:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én befejeztem az egyetemet, pedig semmi értelme sem volt. Van egy diplomám, ami Magyarországon nem jó semmire.

Ha már eljutottál valameddig és nem tudsz/nem akarsz mást tanulni, van rá pénzed/államilag finanszírozott akkor fejezd be, még egy film szakos diploma is jobban néz ki az önéletrajzban, mint egy félbehagyott film szak.

Esetleg nem fektetsz bele annyi energiát, mellette dolgozol, akármi.

2012. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én már eléggé a végén vagyok, megvan az összes tárgyam, meg a szakdolgozatom is kész van majdnem, már csak ennek a leadása, és az államvizsga van hátra.

Sajnos túl későn jöttem rá, hogy nincs, és nem is lesz értelme ennek. :S Sőt diákhitelem is van, csak, ezért az egyért nem fogom kidobni a szemétbe, mert pénzbe került.

2012. ápr. 3. 11:13
 3/15 anonim válasza:
Fejezd be mindenképpen. Hova és milyen szakra jársz?
2012. ápr. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
A létező legértelmetlenebb szakra. Nemzetközi tanulmányok.
2012. ápr. 3. 12:07
 5/15 anonim válasza:
Jó lesz az. Kitartást :)
2012. ápr. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ha már csak szakdogát kell leadni, meg záróvizsga, akkor fejezd be.


Én programtervező informatikusra jártam, 1,5 évvel a végzés előtt abba akartam hagyni, és bánom, hogy nem tettem meg, ez is ugyanolyan wc papír, urban legend, hogy az informatikus keresett szakma, az meg még nagyobb urban legend, hogy ebben a szakmában érdemes diplomát szerezni.

2012. ápr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem még értelmetlenebb diplomám van, szociológia, az NT-sek lenéztek minket, hogy majd belőlük diplomata lesz mi meg cuclimókusok vagyunk.

Amerikában a 10 legkeresettebb szakmában benne van, jópáran el is húztak innen, de én nem tudok. Itt meg nincs rá szükség, mondjuk sokan azt se tudják, mi ez, a szocmunkással keverik, állásinterjún is benézték már.

2012. ápr. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

én végzős matek szakos vagyok (tanári szakirány), de ennek se lesz sok értelme. azon kívül, hogy ha bárkinek elmondom, mindenki azt mondja rá, hogy húúú te biztos nagyon okos vagy, de ha rákérdezek, hogy adnál valami melót, egyből az a válasz, hogy mi a f@szt kezdjek egy matematikussal...

továbbtanulni mesterre se tudok, max tanárnak, de fene se akar tanítani.

szóval nem vagy egyedül az ilyen érzésekkel. szerintem én megpróbálom utána a kémia szakot is, mivel az a minorom, így hamar végezni tudnék azzal is. vegyész hátha eladhatóbb.

2012. ápr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

programtervező informatikus nem keresett?

Bevallom, hogy most nagyon megleptél. :S

Én abban a hitben élek, hogy: orvos, mérnök, informatikus az nagyon keresett. Hiszen a számtech-re épül a jövő. Akkor meg ez, hogy lehet?


A szociológus végzettség miatt lenéznek az NT-sek? Ez a lenézünk mindenkit állítom, hogy "jó magyar szokás". Engem az infósok néznek le, meg a szakmát tanultak a NT szakom miatt.


A matek szakirányt is lenézik? Pedig matekkal nagyon jó irányba lehetne menni, mint a mérnöki, és SOHA NEM LESZ gondod az állást illetően. De ha már kémiában gondolkodsz miért nem mész gyógyszerész szakra az is biztos állást jelente, és jó fizetést?

2012. ápr. 3. 17:41
 10/15 anonim ***** válasza:
Semmilyen informatikus szakot végzett nem keresett, ha nincs mellé sok év gyakorlata, de még így is kizárólag Budapesten.
2012. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!