Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek az állami férőhely...

Szerintetek az állami férőhelyek hatására drasztikusan többen akarnak orvosira menni? Mennyire tippelitek ennek hatására a ponthatárt? 460 körül esetleg?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 11. 20:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miért mennének attól többen orvosira??

Orvosira az megy, aki elég elszánt, nem az, aki nem tud jó dolgában mit kezdeni.

Azért egy-két emelt érettségit megcsinálni nem olyan nagyon felemelő. Ráadásul az orvosihoz nem elég, hogy vki okos/szorgalmas. Ha nem bírja a vért, akkor úgy sem fog oda menni.

Kizárt dolognak tartom, hogy 460 legyen a ponthatár.

Maximum annyival fog emelkedni, amennyivel több pontot kapnak most az emberek a pluszpontok átvariálása miatt. Azaz kb. 10 ponttal.

2012. ápr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Kevesebb lesz a ponthatár, mert több a hely, és nem lett több jelentkező.
2012. ápr. 12. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
miért lenne több jelentkező?
2012. ápr. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ezeket írjátok :) Anyám jön állandóan azzal, hogy aki jogra vagy ilyenre akart menni, az orvosira megy tuti, merthogy azokra az egyetemekre, ahol 100 a főrely, nehéz bejutni. Hiába mondtam neki, hogy ettől még az megy orvosira, akit érdekel, csak mondja a magáét, hogy majd 480 lesz a ponthatár, meg nem tom... :/
2012. ápr. 12. 15:21
 5/14 anonim ***** válasza:

Jahj hagyd már:DDD

Persze, majd vki, aki x éve jogra készül, magyarból vagy töriből emeltezik, majd gorsan 2 hónap alatt átpártol biosz meg kémia emeltre.

Mond anyádnak, hogy ne fárasszon a baromságával.

Már elnézést...

2012. ápr. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Igazából az még hozzátartozik, hogy én csak '14-ben érettségizek, de... :S
2012. ápr. 12. 17:04
 7/14 anonim ***** válasza:

Aki jogra akart menni, az biztosan nem megy orvosira. Azok előtt 3 út áll, amennyiben nem ők lesznek azon szerencsés kevesek, akiket felvesznek államira:

1. A sok évtizede ismert recept, elmegy magyartanárnak, aztán gyűlöli a munkáját, és ezen frusztráltságával szarul tanít, a diákok meg a háta mögött sz.arrá röhögik magukat.

2. A szülei a zsebükbe nyúlnak, és kifizetik. Jellemzően akik ELTE jogra küldik a gyerekeiket, nem csórók, sőt elég sok a jól kereső ügyvéd szülő.

3. Külföldre mennek tanulni.


Éppen az orvos szakma a "legvédettebb" a máshonnan odatévedtek elől. Mert mondjuk gazdaságinformatikára vagy műszaki menedzserre elképzelhető, hogy eredetileg gazdásznak készülők jelentkeznek. Vagy jogásznak készülők történészre, még talán egy elvetemült és okos közgazdásznak készülőből kinézem, hogy elvégez egy mérnök szakot, majd onnan megy mérnök-közgazdászra. De orvosnak tuti nem megy, aki nem elhivatott.

2012. ápr. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Én is ezeket próbáltam beadni anyámnak, h csak az megy orvosnak, akit ez érdekel, csak azért, mert máshol kevesebb lett a férőhely, nem fog oda jelentkezni... De mint a falra hányt borsó, kb. szerinte oda fog fél Mo. jelentkezni, arra az ~1500-2000 helyre....
2012. ápr. 12. 17:26
 9/14 anonim ***** válasza:

Akkor hagyd rá.

Ne stresszelj rajta. Egyik füleden be, másikon ki.

Bár nem értem mi a francért idegesít. Most két éven keresztül nyomni fogja ezt a szöveget? Inkább bátorítania kellene, nem ijesztgetni ilyen baromsággal.

Ne foglalkozz vele és kész.

2012. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
szerintem max minimalis valtozas lesz a ponthataroknal orvosin.no para
2012. ápr. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!