Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ-s képzésekkel most hogy...

OKJ-s képzésekkel most hogy is működik ez?

Figyelt kérdés

Most fogok csak érettségizni, és tudtommal az első OKJ ingyenes, 23 éves korig. (Bár én már középiskolai jogviszonyban is voltam OKJ képzésen -1 héten 1 óra, a 2FF szervezésében- és lehúztak tőlem 240.000 Ft-ot még akkor is mikor már felmondtuk a szerződést...)

Kinéztem magamnak a Színház- és film Intézetben a TELEVÍZIÓMŰSOR GYÁRTÓ SZAKASSZISZTENS, illetve a MÉDIATECHNOLÓGUS ASSZISZTENS szakot, ezek OKJ-s képzésekben indulnak. Ha csak az esti képzésnél van feltüntetve hogy 200.000 Ft/félév, akkor az a rendes nappali képzésre nem vonatkozik és ingyenes?

Szerintetek melyikkel lehet jobban elhelyezkedni, melyik éri meg jobban? Mindkettő felsőfokú szakképzettséget ad, és 2 éves.

Műsorgyártói még van a BKF szakiskolájában is BKFSZKI-ban, de a film intézet, mint Magyarország filmes iskolája (ugyebár a filmművészeti egyetem most hanyatlik) nívósabb, jól gondolom?

(Mindenképp a médiában szeretnék dolgozni, az OKJ-s képzés után szeretném elvégezni a MOME-n a média design szakot.)


Előre is köszönöm a válaszokat! Remélem tudtok segíteni :) <3



2012. ápr. 12. 13:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Legszívesebben vágóra jelentkeznék, de nincs egy félévre 2,5 millió forintom (mivel csak költségtérítésesen indul...)
2012. ápr. 12. 13:59
 2/4 A kérdező kommentje:
Elnézést elírták a honlapon. szóval a vágó szak 190 ezer/ félév és a képzés 3 féléves, tervezett diplomát ad. Ez a tervezett diploma mit jelent pontosan?
2012. ápr. 12. 14:11
 3/4 anonim válasza:
Ne merjetek SZFI-re menni!!! Jó tanács!!
2013. nov. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A Színház és Film Intézetben (SZFI) és a fenntartásában lévő Színház- és Filmművészeti Szakgimnázium és Technikumban (SZFI SZGT) jelenleg évente 200-250 tanuló tanul, legalább 40 szakon, kis létszámú osztályokban. Nagyon sok színházi és filmes szakma képzéséből választhatsz, nézde meg az szfi.hu honlapon. Többek között a Pécsi Tudományegyetem Művészeti karával van 10 közös egyetemi képzésük Budapesten, az SZFI-ben. Mindez a tanári gárdát is magasabb szintre emeli, számos közismert művész és szakmai vezető tanít náluk, a képzéseik rokon területekkel összehangolása pedig teljesen egyedi lehetőségük. Mivel szakmai utánpótlás nevelést végeznek, sok gyakorló szakmai partnerrel működnek együtt, komolyan veszik magukat és abszolút ezt várják el a jelentkezőiktől is. A hírek szerint ősztől a belvárosba, a Váci utcába költöznek, saját stúdiószínházzal, azért ez sem mindegy. De most mutattak be egy lengyel-magyar nemzetközi koprodukcióban készült filmet, amit részben az SZFI-ben csináltak. Az SZFI évről évre fejlődik és a külső vizsgabizottságok rendszeres értékelése szerint kifejezetten magas szakmai színvonalon végzi az oktatást.
2022. ápr. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!