Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kikényszerítheti-e az iskola,...

Kikényszerítheti-e az iskola, hogy a fiam magántanuló legyen?

Figyelt kérdés
13 éves, 7. osztályos gyerekről van szó, aki ADHD-s. Vannak dolgai, (bár szerintem már egyáltalán nem durvák) nem bír egy percig sem nyugton maradni, dobol a padon (észre sem veszi), izeg-mozog. Több tanárnak sikerült megtalálnia a kulcsot hozzá, de az of.-nek nem. Most ott tart a dolog, hogy a gyerek 3. hete nem járhat iskolába, azt szeretnék, hogy kérvényezzem a magántanulói státuszt, ez viszont mind a gyerekjóléti szolgálat, mind a gyerek pszichiátere szerint hátrányos lenne a gyereknek. Ő is iskolába szeretne járni, szereti ezt az osztályt, hiányoznak az osztálytársak. Kirúgni nem tudják szerintem, semmi olyat nem csinált (bár a padon dobolások miatt - TÉNYLEG CSAK AMIATT - már volt fegyelmije). Másik iskola nincs, napi utazgatás épp az ADHD miatt nem tenne jót. Elvileg az iskola integrált intézmény, alapító okiratában szerepel az SNI és BTM gyerekek befogadása, fejlesztése. Mit lehet ilyenkor csinálni?

2012. ápr. 14. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana ha erről beszélnétek a családsegítőknél meg a gyermek védelmiseknél hogy mi a konkrét menete. Nyilván hogy 3 hete nem jár iskolába ez nem maradhat örökké így mert tanköteles. Szerintem ha az igazgatóval megtudnátok beszélni a dolgot és az összes olyan tanárral beszélni hogy legyenek ez ügyben türelmesek hozzá, akkor szerintem megoldhatóm lenne hogy maradhasson. A magántanulói dolog sem egy jó ötlet mert egyedül otthon úgysem tanulna vagy ha igen az osztályozóvizsgák nem a legjobbak számára.
2012. ápr. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

3 hete folyamatosan egyeztetünk mindenkivel. A gyerekjóléti nem hatóság, az igazgató szerint jobb lenne a "békesség kedvéért" magántanulónak lennie - ezt a 3 hetet ő fogja igazolni.

Itthon nem a tanulás hiányától félteném, azt meg tudjuk oldani, nem is nagyon lenne egyedül, de a közösségre nagy szüksége lenne.

Ha esetleg van lehetséges jogi lépés, és tudja valaki, mi lenne az, az nagy segítség volna. A kedves beszélgetések lehetőségeit kimerítettük.

2012. ápr. 14. 16:17
 3/6 anonim válasza:
10%

És vajon a többi gyerek érdeke nem fontos? Az én lányom osztályába is jár egy ilyen gyerek és sajnos nálunk nem ilyen "tökösök" a tanárok mint nálatok. Keresni kellene inkább egy neki való iskolát. Talán az lenne a megoldás. Egy ilyen gyerek ( aki tényleg nem tehet róla egyébként ) egy egész osztály munkáját, fegyelmét rontja. Mindig rá kell figyelni, fegyelmezni kell, külön időt kell vele tölteni és ez mind értékes perceket vesz el egy órából. De legyél csak önző és s.z.a.rd le a többi nem tudom én hány gyereket az osztályban.


És talán neki is az lenne a jobb ha egy speciális iskolába járhatna hasonló gyerekek közé. Talán az lenne a megoldás a magántanulóság helyett. És ha a fiad annyira szereti az osztálytársait akkor meg kell értenie, hogy ezzel tesz nekik és saját magának is jót és nem azzal, hogy marad.

2012. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha magániskolában fogja folytatni a tanulmányait, a többiek le fogják nézni és kiközösített lesz. Az iskolában az osztálytársak elfogadják olyannak amilyen és barátkoznak vele.

Ne hallgass a # 3/3 válaszolóra. Az én osztályomban az összes gyerek egészséges volt és mégis minden két percben kellett fegyelmezni valakit.

2012. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Ha nem haragszol, elsősorban a saját gyerekem érdekeit nézem.

Egyébként a többi gyerek érdeke is az lenne, hogy megtanulja kezelni a másságot. De ők el is fogadták a fiam. Csak a tanárok közül 1-2-en nem.

Örülök, hogy máshol nem ilyen "tökösek" a tanárok. Ezer és ezer tehetséges, de problémás gyerek tönkretett élete lenne az eredménye a nagy "tökösségnek".

Jó, hogy száműzni nem akarod a gyerekem az országból, mert rontja a légkört. :(


Itt nincs másik iskola, és ennek az iskolának ráadásul mind a személyi, mind a tárgyi feltételei meglennének a gyerek oktatásához, csak akarni kéne. A TKVSZRB is ezt az iskolát jelölné ki, mert ők AZ integráló intézmény a körzetben.


Speciális iskola az országban is alig, de nehogymár egy egyébként is extra szeretet- és törődésigényes általános iskolás gyereket kollégiumba kelljen küldeni!

2012. ápr. 15. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:
A tanárnak a tanítás mellett a nevelés is a dolga. Aki egy csintalanabb gyerekkel nem tud bánni, az ne legyen tanár.
2012. ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!