Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek? Mi segítene rajtam?

Mit tegyek? Mi segítene rajtam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeptember óta új iskolába járok, koleszos lettem, de sajnos sokat hiányzom. A szüleim nagyon féltenek és szeretnének visszahozni a régi sulimba a betegségem miatt (hogy szem előtt legyek), viszont én nem akarok visszamenni a régi iskolámba, nem volt ott olyan jó...

Szorongok, hogy mi lesz így velem, elképzelésem sincs. Gondoltam már a magántanulásra (indoklás is lenne - a betegségem), de félek tőle. Félek, hogy elrontom a vizsgáimat, hogy nem tudok olyan jól haladni, nem találkozom emberekkel...

A szüleim is mostanában ezen agyalnak, nem tudom, hogy mi legyen.


2011. nov. 25. 08:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Mi a húgom miatt nemrég utánajártunk ennek a magántanulós kérdésnek (bár szerencsére végül megoldódtak a gondok, és nem váltott arra). Ahogy én tudom, magántanulóként is bejárhatsz órákra, meg a többiekkel dolgozatot írni, csak ha épp beteg vagy vagy valami más miatt nem mész be, akkor azt nem számítják hiányzásnak, mert ugye neked amúgy sem kéne bent lenni. Szóval szerintem ez jó megoldás lenne neked; csak akkor mennél be, mikor tudsz. :)

Sok sikert! Remélem, helyre jönnek a dolgok!

2011. nov. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát, én is remélem, hogy minden jó lesz, mert most megint fogalmam sincs, hogy mi legyen... :S
2011. nov. 25. 10:34
 3/3 anonim válasza:

Én már 1 éve vagyok magántanuló (sok hiányzás miatt lettem az tavaly), nekem nagyon jót tett, mert gyenge az immunrendszerem és így, hogy nem vagyok annyit emberek közt, nem vagyok annyit beteg sem. Az, hogy milyen indok kell hozzá, az iskola függő, nekem apum beszélt az osztályfőnökömmel aztán az igazgatóval és csak egy háziorvosi vélemény kellett, hogy tényleg sokat vagyok beteg.

A tanulásról pedig: 11-es vagyok egy elég erős gimiben, szerencsére az osztálytársaim küldik az anyagot, amit órán vesznek és amikor kedvem van, be is járok és dolgozatot is írok, így még vizsgáznom se kell (bár úgy tudom ez sem mindenhol van így). Amúgy is nagyon könnyen tanulok, így nekem nem nehéz megőriznem az átlagomat (4,3 körül)

Összességében: Ha a szüleid is benne vannak, akkor beszéljetek az osztályfőnököddel, ő pontosan elmondja, hogyan is megy ez nálatok.

2011. dec. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!