Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A munkanélküli tanárok hogyan...

A munkanélküli tanárok hogyan képzik magukat?

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok 2 éve, és mivel nem kapok semmilyen támogatást az államtól, nem tudom megfizetni a továbbképző tanfolyamokat. Még a TB-t is magam után fizetem.

De akkor hogyan képezzem magam? Mit tanuljak? Vannak ingyenes tanfolyamok tanároknak? Illetve ha egy adott városban van egy többnapos tanfolyam, akkor hol szállnak meg a tanárok? ( Azért kérdezem, mert lett volna egy 7 napos tanfolyam Budapesten, de szállást nekem kellett volna keresnem, illetve a képzés díját is nekem kellett volna fizetnem,és annyi pénzem nem volt.)


2012. ápr. 19. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Menj a Mekibe hamburgert sütni. Vagy vécét pucolni. Vagy neked büdös a munka?
2012. ápr. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló!

Tanárként szeretnék dolgozni, mivel abban vagyok jó, ezért is kell nekünk tanároknak 7 évente 120 kreditpontot összegyűjteni továbbképzéseken.

Másrészről könnyebb foglalkozás hamburgert sütni, mint egy csapat gyereknek elmagyarázni, mi a különbség a present perfect és a simple past képzése között, vagy egy verset elemeztetni.

2012. ápr. 20. 18:23
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csupa ingyenes tanfolyamon csináltam meg a 120 órámat. (Tulajdonképpen hobbiból, mert közben még egy diplomát is szereztem, tehát a 120 óra nem kellett volna.) De sajnos többnyire tanítani is kell ahhoz, hogy ingyenes legyen, nem elég a tanári diploma.

(Egy esetben fordult elő, hogy nem helyben/távoktatásban volt, akkor a szállást/kaját is ingyenesen kaptam. Néha most is hirdetik, Zánkán a mentálhigiénés továbbképzést. Amúgy jó, ha jó csapatba kerülsz, akkor nagyon jó.)

2012. máj. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Hol lehet ingyenes tanfolyamokat találni??? Tudsz adni linket??

Pár évet tanítottam, de akkor sem kaptam semmilyen lehetőséget képzésre. Tehát ez egy ördögi kör, mert minél tovább vagy távol a tanítástól, annál több pontot kell szereznem, de pénzem meg nincs, mert ha nem fizetem be a rezsit, kikapcsolják a villanyt :(

2012. máj. 15. 18:33
 5/9 anonim ***** válasza:

(Én vagyok az utolsó hozzászóló)

Ami Zánkát illeti, időnként írd be a keresőbe:

[link]

Ahogy említettem sajnos kell iskola bélyegzője is, aki küld, csak akkor ingyenes.

Ez: [link] már véget ért (EU-s pénzből ment), 3*30 órát adott.

Volt még egy aktívtáblás továbbképzés is a sulinkban, azt is az EU finanszírozta.


Amúgy enyhültek a szabályok, mióta nincs rá normatív támogatás. Kollegáimnak többször tartottam belső képzést (ingyen...), ami szintén 30 óra nekik.


Nincs olyan szabály, hogy ki kell rúgni valakit, ha nincs meg a kötelező továbbképzése, csak annyi, hogy leépítésnél azt kell elküldeni,akinek nincs meg. Ez csak magas óraszámú tömegtárgyaknál releváns (magyar, matek), mert hiába nincs meg a kémiatanárnak, mégsem lehet őt kirúgni, mert akkor ki tanítja a kémiát...


Egyéb tippek: ha fősulis diplomád van, most akár egy év alatt szerezhetsz államilag finanszírozott képzésen egyetemit pl. informatika szakon vagy időnként az informatikus-könyvtáros másoddiploma is ingyenesen van hirdetve (utóbbi egyetem után is ingyenes)

2012. máj. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Meg még ezt a keresőkifejezést ajánlom:

[link]

2012. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod :)

(egyébként egyik szakom magyar, tehát ráhibáztál a tömegszakkal)

Annyi kérdésem lenne még, hogy amikor az iskolán belül szerveznek továbbképzéseket másik városban, akkor hol szállnak meg a tanárok? Budapesten rákerestem kivehető szobára, hát amennyi eurót elkérnek 1-2 napért/éjszakáért :-O !!!!!!!!

2012. máj. 15. 20:25
 8/9 anonim ***** válasza:
Kollégiumokat érdemes megkérdezni. Még ha hivatalosan nem is reklámozzák, szokott lenni egy-egy vendégszoba, főleg ha megemlíted hogy pedagógus-továbbképzésre mész. Kb. 2000Ft/fő/éj.
2012. máj. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

tényleg, kollégiumok !!!!!!!!!

nagyon köszi a választ

ment a zöld kéz

2012. máj. 15. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!