Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gépészmérnöki szakra melyik...

Gépészmérnöki szakra melyik egyetemet ajánljátok és miért?

Figyelt kérdés
pro és kontra érvek is jöhetnek.

2012. ápr. 20. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Én ezt tanulom BME-n.

Ha nagyon jó vagy matekból és fizikából, csak akkor gyere ide, mert az itteni gépészmérnök szak rettenetesen nehéz, ha nem vagy hozzá szokva az állandó tanuláshoz, könnyen kicsapnak az első év végén. Nagyon sok időt kell odaszánnod rá, nulla szabadidő, nulla bulizás. Viszont ez adja a legértékesebb mérnök diplomát Magyarországon, ez a legkeresettebb, külföldön is könnyen el lehet helyezkedni.


Ha van egy kis magánéleted is, hobbijaid és nem akarsz megszakadni, itt pesten még az Óbudai Egyetemen is tanulhatod ezt, ott az elméletre nem fektetnek akkora hangsúlyt mint a gyakorlatra, könnyebb sokkal, és nem olyan szigorú, plusz nem húznak le annyi pénzzel a pótlásokért, mint a BME-n. A diploma viszont nem olyan értékes, viszont a gépészmérnök hiányszakma, így nem válogathatnak a munkaadók, lesz munkád mindenképp.

Ha nem pesti vagy a legközelebbi egyetemre menj, a vidéki egyetemeken mindenhol jó és színvonalas a gépészmérnök képzés, értékes a diploma.

2012. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha Budapest, akkor mindenképpen BME, ha vidék, akkor én Miskolcot ajánlanám. Hogy miért? A munkáltatók által favorizált diploma egyértelműen a BME-ről származik, ám a mérnöki képzések jó részéből olyan mértékű hiány van, hogy már nem igazán számít az sem, hogy honnan, csak legyen. Azonban, mivel nem tudhatod mi lesz x év múlva és mindenképpen nagy karriert szeretnél, akkor én BME-re szavazok. Teljesen mindegy a nehézsége, én úgy gondolom, hogy egy egyetemista tanulni menjen egyetemre. Ha akar tanulás mellett tud másra is időt szánni, ha nem, akkor nem. Mérlegelni kell, rangsorolni és dönteni.


Vidéken azért ajánlom Miskolcot, mert ők kezdetek kezdete óta oktatnak gépészeket és mérnök körben (legalábbis felénk), ha gépészekről van szó, akkor mi ezt tennék első helyre.

2012. ápr. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek a gödöllői szie egyetemről?
2012. ápr. 21. 22:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha közel van, akkor hajrá, színvonalas, nehéz, de nem ér a BME nyomába.
2012. ápr. 22. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És mi van azzal, hogy a BME-n kevés a gyakorlat? Legalábbis én úgy hallottam.
2012. ápr. 22. 12:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz, azért mondják, mert sok elmélet is van, ellenben az óbudaival. Tudni kell nagyon sok mindent, de emellett ugyanúgy van gyakorlat is.
2012. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
az lehet hogy van gyakorlat, de mennyi? és amúgy is hogy néz ki ez a gyakorlat? :D
2012. ápr. 22. 16:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség ez a "BME a legjobb mindenben" szöveg, semmivel nem ér többet a piacon a diploma, mint máshol (ha jól végzed el). Óbudain tényleg sokkal több a gyakorlat, a gödöllőin és a miskolcin a képzés nagyjából megegyezik a BME képzésével, ezek a négy hely nyújtja a legjobb gépész képzést.
2012. ápr. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
*Ez
2012. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!