Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a Phd fokozat megszerzéséne...

Mi a Phd fokozat megszerzésének a menete? Konkrét kérdések a kifejtős részben.

Figyelt kérdés

2 éve végeztem angol nyelvtanári szakon (4 éves főiskola).

Azt tervezem, hogy jövőre elkezdem a Mesterképzést (2-3 félév). Majd ezt követően szeretnék továbbtanulni, hogy Phd fokozatot szerezzek.


A feltételek között olvastam azt is, hogy publikációkat kérnek, igazolásokat tanulmányi versenyekről, stb. Eddig még egyetlen publikációm sincs, és nem vettem részt főiskolán versenyeken sem.


Így el is késtem már ezekkel, vagy még "behozható" mindez a Mesterképzés végzése közben? (Levelező tagozaton)


(34 évesen nem késő elkezdeni ezt? :))

Ugye nem vagyok még


2012. ápr. 20. 22:42
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A legutolsó mondattöredék véletlen maradt ott... :)
2012. ápr. 20. 22:43
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Kérdezd meg Schmitt Pált!
2012. ápr. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

HAHAHAHA...ezen most jót derültem!

(De azért légy szíves, ne OFF-oljuk a témát, kérlek.)

2012. ápr. 20. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Későnek nem késő.

Valami kutatást kell csinálnod, amiből aztán tudsz publikálni. Ezt jó ha mihamarabb elkezded, a mester első vagy második félévében már úgyis tudod kinél akarsz diplomamunkát írni, meg kell vele beszélni hogy bizony phd-re szeretnél menni, segítsen a publikálásban. Aztán ha jó fej, mond valami jó témát, vagy te kitalálsz és kutatsz, aztán abból írtok közösen valami cikket és megjelenteti. Vagy bevesz valami kutatásba és onnan lesz cikk. Cikk kérdés letudva.


Verseny, szintén a kutatási témából TDK dolgozat, ott jó lenne nyerni, ez helyi, egyetemen belüli verseny, majd ha ott jó helyezést értél el mész az OTDK-ra, ez már országos. Itt is jó lenne valami jó eredménnyel zárni.


Aztán a mester diploma után jelentkezni kell phd-ra, ha felvesznek még 3 év és egy doktori védés.

2012. ápr. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Csak a "nem bölcsész" szakok (orvosi, gyógyszerészeti, vegyész- és biomérnöki, mérnök info) PhD követelményeit ismerem közelebbről, de hátha segít:


Minden doktori iskolának saját bemeneti követelményei vannak, tehát a pontokat más szorzókkal számítják. Az elsődleges, amit mindenhol néznek, az a tanulmányi eredményed, tehát végig jó jegyeid kell legyenek. A publikációkat, tanulmányi versenyt illetően nem vagy elkésve, de a nagy gond az, hogy ugye levelezőn végzed ezt, a TDK és a rektori pályamunka, meg minden ilyesmi pedig főleg nappali tagozatosoknak lett kitalálva. Már csak a ritkább óráid miatt is nehéz lesz olyan jó kapcsolatot kialakítanod egy oktatóddal, hogy meg tudd győzni őt arról, hogy vonjon be a kutatómunkába, ennek ellenére azt tanácsolom, hogy soha ne add fel! Legyél érdeklődő, felkészült és mindenképpen próbálj meg a fennmaradó időben a pluszpontokra rágyúrni (nyelvvizsga, demonstrátori tevékenység, publikációs lista, TDK konferencia helyezés, rektori pályamunka az, amikért ált. jár többletpont). Számíts arra, hogy a diplomamunkád témavezetőjét megkérdezik, hogy javasolna-e PhD-re, mennyire látott elhivatottnak, stb. Levelezőről szerintem kőkemény munka lesz bejutni, de nem lehetetlen. Semmiképp ne add fel! Természetesen egyáltalán nem tartalak túlkorosnak, a tanuláshoz szerintem egyrészt senki sem túl idős, másrészt ha jól alakulnak a dolgaim, akkor én pl. 36 éves leszek, mire (másoddiplomásként) ügyvéd leszek, ráadásul én nő vagyok :) Ja és én is szeretnék PhDzni, de mivel nálunk (SOTE) jogi témából nem lehet, így szerintem leszek még 40 is, mire a PhD fokozatot is megszerzem .. ^^

2012. ápr. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi hasznos válaszokat!


Esetleg, ha van itt bölcsész, aki jártasabb a bölcsész Phd képzés menetét illetően, szívesen fogadnám a válaszát. :)

2012. ápr. 21. 08:25
 7/11 anonim ***** válasza:

nincs késő. publikáció, tanulmányi verseny és egyéb finomságok jó ha vannak, de nem kötelező feltételek

btk phd

2012. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezek alapján nem kizáró ok az, hogy nincs helyezésem, publikációm, amikor Phd-re jelentkeznék majd?


Persze igyekszem behozni a "lemaradást", amennyire lehet.


De ha pl. mégis kizáró ok lenne, és nem reális a cél, akkor ugye már elbúcsúzhatnék még az esélytől is. Azért kérdezem... :)



Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. ápr. 21. 16:25
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, melyik egyetem doktori szabályzatát nézted, de ha ide bekukkantasz: [link] láthatod, hogy az alábbi feltételek kötelezőek:

– szakirányú végzettség, szakos diploma megléte, amelynek eredménye kizárólag jeles

vagy jó lehet

– meghatározott nyelv ismerete,

– publikáció(k), szakdolgozat(ok) leadása (ez vagylagos, vagyis, elegendő a szakdolgozatod);

az összes többi extra, azaz, növelhetik az esélyed a bejutásra; nem meglétük mindazonáltal nem kizáró ok.

2012. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Bárcsak mindenki Magyarországon így akarna tanulni, fejleszteni önmagát, mint te kedves kérdező :) Jól mondták egyáltalán nem vagy elkésve, hisz tanulással nem is lehet. Én pedagógia-történelem szakos tanár vagyok, de a PhD nekem is a terveim között szerepel, meg persze az angol tanároskodás. :) Amennyiben még aktuális 2015-ben, a Szegedi Tudományegyetem Neveléstudományi Doktori Iskolája, szuper tanárok, segítőkész "banda" :) Írd meg, hogy a kérdés kiírása óta már hallgató vagy-e újra, és vagy doktor? [link]
2015. aug. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!