Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdász diplomám van, de...

Közgazdász diplomám van, de úgy érzem értéktelen. Mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

A történet úgy kerek, hogy a Nyíregyházi Főiskolán végeztem és egyre inkább úgy érzem, hogy az iskola neve nagyon megromlott, nem hangzik jól az önéletrajzomban. Eddig is tudtam, hogy nagyrészt ismeretség kell, hogy jó állásom lehessen (ami nekem nincs), de most a hétvégén belemondták az arcomba, hogy ne is álmodozzak arról, hogy betanított munkán kívül bármi komolyabb is szóbajöhet a számomra, a cégeknél inkább várnak akár évekig is, hogy ismerőst tehessenek oda, mint hogy egy külsőst befogadjanak. Ezt egy HR vezető mondta nekem, aki elméletileg a rokonsághoz tartozik, szerettem volna tőle segítséget kérni, végülis a lényeg, hogy vettem a lapot, rá ne is számítsak. Csakis betanított munkát tudott ajánlani. Végszükségben úgyis elvállalom majd (költözni készülök), de most is azt végzem, mert nincs más, de már kezdek nagyon kibukni. Eddig eléggé bizakodó voltam, de most érzem, hogy nagyon ki vagyok, persze ezt nem mutatom senkinek. Úgy érzem, ezért kár volt tanulni és a pénzt beleölni, pedig így is diákhitellel és szociális támogatásokkal vittem végig a sulit, mert a szüleim szegények és nem tudnak engem támogatni. Reménykedtem még régen, de mostmár felnőttem. Ha egy kis senki vagy, úgysem tudsz elérni semmit. Viszont így nem tudom leélni az életem. Ilyen jövőt nem tudok elképzelni magamnak. Azon gondolkodom, hogy még tovább tanúljak? Valami speciálisat és akkor most kicsit okosabban, rálátással kezdek, így lenne értelme? Vagy pénzkidobás lenne ez is? Nekem sohasem lesz egy jó állásom?


Sajnos a felvételi eljárásokkal már nem vagyok képben. Örülnék még egy diplomának, de ha szimplán egy nyelviskolába mennék, talán az is elég lenne (az a tudás), hogy megnyiljanak előttem végre a kapuk? Mert sajnos gyenge az angol tudásom. Ha sikerülne tárgyalóképesre fejlesztenem, akkor már reménykedhetnék, vagy inkább a diploma? Mit tegyek?


2009. jún. 22. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Én ugyanígy érzek, de annyival vagyok rosszabb helyzetben, mint Te , hogy tanítói diplomám van, ami szinte semmit nem ér és ráadásul már 30 éves vagyok.... Sztem feküdj rá a nyelvre, ma már anélkül sem lehet élni, légy türelmes, járj nyitott szemmel! Ne keseredj el, nem tudhatod, mit hoz a jövő!!!! Sok sikert Neked!
2009. jún. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudnának még nekem többen is tanácsokat adni? Úgy érzem nagyon sűrgősen változtatnom kell az életemen, mielőtt megkeseredek.
2009. jún. 22. 08:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Bàr nincs diplomàm, de azt merem én is javasolni, hogy tanulj jol meg egy esetleg két nyelvet is! Azokkal többet elérhetsz mint egy diplomàval, a mai vilàgban, sajnos! Tul képzetség van Magyarorszàgon és nincs rà szükség, hogy ennyi diplomàs legyen! De igazàn jol beszélni, nem sok tud, csak azt àllitja hogy tud, és csak a diplomàjàhoz teszi le a nyelvet! Tisztelet a kivételnek! Pàromnak sincs diplomàja, de anyanyelvi szinten beszéli a franciàt, most tanul németül, több diplomàs munkatàrsai vannak, ahhol csak a nyelv szàmit, igy ugyan annyit keres mint ök!
2009. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hasalj rá az angolra és menj ki külföldre. Vagy inkább: találd ki,mit is szeretnél csinálni pontosan! A közgazdászon belül mit? Elég tág fogalom az h közgazdász.Valami specializáció nem ártana,nem lehet mondjuk másoddiploma? De amig nem döntöd el,milyen munkát szeretnél végezni a jövőben,ne is álmodd,hogy jó állásod lesz . Bocsi de ez van.
2009. júl. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!