Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek melyikkel vihetném...

Szerintetek melyikkel vihetném többre, egy orvosi pályával, vagy környezetkúltúra szakkal? A Pécsi Tudomány Egyetem-en szeretnék tovább tanulni, csak ebben a mai helyzetbe többször meg kell gondolni hogyan továbbb.

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 08:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Orvosra szükség lesz, társadalmilag megbecsült pozíció (-nak kellene lennie), mire végzel talán kiharcolják hogy normális fizetést kapjanak.


A környezetkultúra elég rémisztően hangzik, ez így az alapszak neve? Milyen végzettséget ad, mármint mi lesz beleírva a végén a papírodba?

2012. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Környezettervező szakember környezetprezentációs szakirányon
2012. máj. 9. 08:56
 3/3 anonim ***** válasza:

Oké, de ilyen álláshirdetést még nem láttam, hogy pont ilyen szakembert kerestek volna. Persze lehet én vagyok a régimódi, de úgy szeretek valamibe belevágni, hogy tudom a végén mire leszek képes illetve milyen állásokat tölthetek be. Ezért jelentkeztem gépészmérnökire.


És az orvos is ilyen, ott is határozottan le tudod írni, hogy mit csinál, és mikor van rá szükség.


Ez a környezetmérnök kicsit olyannak tűnik, mint a vidékfejlesztési agrármérnök - jól hangzik, de piaci alapon nehezebben találja meg a helyét. Ez a példa onnan jön, hogy van egy vegyészmérnök ismerősöm, az ő barátnőjének volt ilyen végzettsége (vidékfejl..). A csaj azon volt kiakadva, hogy a srác 5 állásajánlatot kapott az egyetem mellett, míg őt Erasmus ösztöndíjjal is csak növényeket gondozni tudták volna kivinni..


De neked kell dönteni, márcsak azért is hogy ne engem hibáztass esetleg anatómiaszigorlat előtt/alatt/után.. :P

2012. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!