Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosi vagy jogi egyetem?...

Orvosi vagy jogi egyetem? Melyik a könnyebb/nehezebb? Miért?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Mindkettőnek megvan a maga nehézsége, és mindenkinek más a nehéz.

De nem nagyon tudom elképzelni, hogy vkit ennyire szélsőségesen különböző dolgok érdekelnek, hogy eközött a két szak között gondolkodik...

2012. ápr. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő teljesen más, szerintem így nem lehet párhuzamot vonni. Az pedig, hogy kinek mi a nehéz, nagyon relatív, valaki vért izzad az 5 év alatt, valaki meg simán elvégzi. Szerintem aki orvosnak vagy jogásznak adja a fejét, ahhoz nem elég tanulni, oda érzék is kell és rátermettség, mert a tankönyvek sem írnak le mindent.
2012. ápr. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első két válaszolóval. A két szak ég és föld és egyikre sem lehet azt mondani, hogy nehezebb a másiknál. Pl ha soha nem tudtál magolni, de jó a logikád, akkor a jogon nem sok keresnivalód van, mert oda leginkább s$gg kell (nővérem jogász). Orvosira viszont nem csak magolni kell, de érteni, átlátni az összefüggéseket, gyakorlatban is ügyesnek kell lenni. Aki orvosnak adja a fejét az élete végéig tényleg tanul, mindig tovább kell képeznie magát, jártasnak kell lennie a legújabb kutatási eredményekben stb. A kórtan tanárom mondta, hogy egy orvos nagyjából 40 éves, mire azt lehet mondani, hogy tényleg tapasztalt és nagyjából találkozott minden elképzelhetővel, ami a szakterületéhez kapcsolódik. Viszont én pl látom, hogy nővérem mit dolgozik jogászként, egész nap papírmunkák tömbkelege, folyamatosan bújja a könyveket és utánanéz ennek annak. Na ezt pl én nem tudnám csinálni, mert én gyakorlatias ember vagyok és engem a papírmunkák úgy ahogy hidegen hagynak.


Ha ennyire érdekel mindkettő, akkor a leírtak alapján döntsd el, hogy neked melyikhez van affinitásod. Nyilván a jog sem csak papírmunkából áll, Te is láttál már bírót, ügyvédet stb, és ők azért jóval többet csinálnak ennél.

2012. ápr. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nagy tévedés, a jogra is nagy átlátás kell. Aki csak bemagolja, az lehet ugyan jogvégzett, de jogász soha.
2012. máj. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Sehol nem írtam, hogy nem kell hozzá átlátás ;)
2012. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"Mert oda leginkább segg kell."-Ezt nem te írtad?
2012. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A leginkább szót tudod értelmezni?
2012. máj. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%
Fogász, jogász nem doktor. Ebben minden benne van.
2013. febr. 7. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó sok hülyeséget írtok.. Elég sok igazságúgyi orvosszakértőnek vagy műhibaperes ügyvédnek van jogi és orvosi diplomája is. Csak mondom.
2016. jún. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!