Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol lehet Magyarországon...

Hol lehet Magyarországon régészetet tanulni és milyen érettségi kell hozzá?

Figyelt kérdés
Bibliarégészetre, művészettörténetre, egyiptologiára de leginkább a klasszikus régészetre gondoltam (Görögország és Róma).

2012. máj. 17. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem bölcsész karon, ókori nyelvek és kultúrák szakon, avagy történelem szakon.

Kell hozzá magyar + töri avagy egy idegen nyelv (angol, német, orosz?, latin?) érettségi és kb. ennyi.

2012. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bölcsészkaron van külön régész szak. Azt nem tudom, hogy alapszak-e, nézz körül a felvi.hu-n.
2012. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bölcsész kar, és abból amiket írtál tippelek rá, h az Elte lenne neked a legmegfelelőbb.
2012. máj. 18. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2012. máj. 19. 08:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Csak az ELTE- n van külön klasszikus régészet szakirány. Ekkor régészetre felvételizel és onnan szakosodsz. Egyiptológia szak is van ott.
2012. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szegen is van nem csak ELTE római kori régészet (provinciális régészet) Illetve ha jól rémlik szegeden is. Egyiptológia az nem régészeten van, hanem az egyiptológiai tanszéken- de azt gondold meg mert három kihalt nyelvet is tanulhatsz rá egyszerre:D -az egyik kolis szint társam egyiptológiára jár- tőle tudom. Kell tudni koptul, ó görögül, egyiptomiul és nem árt a héber sem.
2012. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Római régészetre csak epigráfiát kell. Ergó római latin nyelvtant és szövegolvasást:) Ókori római feliratokból természetesen.
2012. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kösz
2018. jún. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!