Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova kell majd órára járni a...

Hova kell majd órára járni a Károlin pszichológia szakon?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege,hogy a Bp.,Reviczky u. 4. vagy a Bp.,Bécsi út 324. lesz-e az oktatás helyszíne.

2012. máj. 19. 02:20
 1/5 anonim ***** válasza:
többnyire bécsi út. csak a filozófiatörténet és az egyházismeret (meg a nyelvek, ha azt felveszel) vannak a reviczkyben.
2012. máj. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Illetve a BA-n kötelező 5 db bölcsésztárgy elvégzése,melyek közül kettő az előző válaszban szereplő egyházismeret és filozófia, a maradék 3-at te választod ki.Ezek nagy része is a Reviczky utcában lesz.


pszichológus hallgató (Károli)

2012. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :) És neked mi a véleményed a szakról? Meg az egyetemről? A tanárokról,az oktatás színvonaláról,és a tananyagról? Van értelme annak,amit tanítanak? Vagy semmi köze ahhoz,mint amit az ember pszichológia címén elképzel? És a vizsgák mennyire nehezek? Gondolom te is ott tanulsz pszichológiát.
2012. júl. 22. 20:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen a választ! :) És neked mi a véleményed a szakról? Meg az egyetemről? A tanárokról,az oktatás színvonaláról,és a tananyagról? Van értelme annak,amit tanítanak? Vagy semmi köze ahhoz,mint amit az ember pszichológia címén elképzel? És a vizsgák mennyire nehezek?


Szerintem itt az egyik legjobb a pszichológia oktatás színvonala az országban,ezért járok ide és ezért jelentkeztem ide annak idején az MA-ra is.Az egyetem...hát elég gyakori a szervezetlenség, úgy értem a TO munkája kifogásolható,de szerintem ez nem akkora visszatartó erő,hogy az ember kihagyja ezt a színvonalas oktatást :)

A tanárok általában jók,nagy tudásúak és főleg gyakorlati szakemberek,persze vannak kutatók is.Sokat lehet tanulni tőlük,mivel általában kevesen vagyunk egy évfolyamon, az előadások is interaktívak,bárki bármit kérdezhet.Persze vannak keményebb tanárok, ez főleg a számonkérés tekintetében, ami szerintem nem feltétlenül baj.Szerintem van értelme a tananyagnak,de nem tudom,hogy te mit képzelsz el pszichológia címén.Az első évben főként alapozó tárgyak vannak,ezek kicsit szárazabbak, de ez szinte minden szakon így van. Főleg a 3. évben kezd 'beindulni' a dolog,egyre több az éles gyakorlat és a kifejezetten szakmai tárgy, az MA-n meg főleg.A vizsgák közt van könnyebb és nehezebb, ez a tárgytól és a tanártól is függ, persze vannak szórótárgyak,amik általában nehezebben mennek a diákoknak, pl. statisztika,élettan meg talán az anatómia, neurológia és az általános lélektan ilyenek,persze van akinek ez megy jobban,másnak meg az.


2. válaszoló

2012. júl. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

én az 1. vagyok, én is itt tanulok. nekem nem olyan pozitív a véleményem, mint a 2. válaszolóé, bár ahogy a válaszát elnézem, elválaszt minket pár évfolyam, valószínűleg ebből adódnak a különbségek.

én csak most végeztem az első évemmel, és elég vegyesek az érzéseim a sulival kapcsolatban... először is, a felsőbb évfolyamokon (ahogy 2. is írta) még elég családias volt a hangulat, 50-60 ember maximum. engem pont ez fogott meg benne, ez volt az egyik ok, hogy ezt jelöltem első helyen. ehhez képest a mi évfolyamunkra (csak nappalira!) 180 embert vettek fel. ennyit a családias hangulatról...

az órák mindenképpen hasznosak ((lennének)), tény, hogy nem igazán van fölösleges tantárgy, illetve ami van (pl. egyházismeret), az könnyen elvégezhető. viszont az oktatás színvonala eléggé egyenetlen. nekem eddig az a tapasztalatom, hogy gyakorlatokon sokkal jobbak a tanárok és többet is lehet tanulni, mint előadásokon. plusz az elmúlt évben több tanárt is lecseréltek, egyik az ELTÉ-n kapott tanszéket, a másik külföldre ment, stb. viszont akik helyettük jöttek, kritikán aluliak voltak. sajnos egy-kettő maradt is jövő évre. ami még engem rohadtul idegesít, hogy volt egy vagy két tanár, akire nagyon panaszkodtunk HÖK-ösökön keresztül, ehhez képest jövő félévben nagyjából ugyanannyi vagy több órát kaptak, mint az előzőben. és nem olyan panaszról van szó, hogy "jaj hát hármas helyett csak kettest adott, pedig én tanultam".

tárgyfelvételben jó fejek szoktak lenni, gyakorlatokat nehéz cserélni, de azokból eleve több időpont van megadva. kötelezőket viszont szó nélkül bővítenek, ha kell, és a válaszhatóknál is általában elég, ha írsz egy könyörgő emailt a tanárnak. vizsgajelentkezésnél is elég könnyű bővítést kérni, úgyhogy erre nincs panaszom.

közösségi életről: programok elvétve akadnak, kari bulikból 2 volt egész évben, ha jól emlékszem (a gólyabált leszámítva). a gólyatáborról nem tudok nyilatkozni, mert lecsúsztam a jelentkezésről. a suli - helyileg - annyira kint van a város szélén, hogy a közelben egy darab cukrászda és pizzázó szolgálja a kikapcsolódási lehetőséget, illetve a menzára lehet beülni.

összességében annyit tudok mondani, hogy csak azért nem jelentkeztem át máshova, mert a másik két pestiről (a Pázmányt pestinek számolom) nagyjából ugyanilyeneket, ha nem rosszabbakat hallottam. az ELTÉ-n talán a közösségi élet jobb, viszont ők nagyon a magolós-visszaböfögős tanítási stílusra mennek rá, amennyire én tudom.

sajnálom, hogy nem tudok róla áradozni, én is olyan reményekkel jöttem, hogy hasonló lesz ahhoz, mint amit a 2. válaszoló leírt, csak fogalmam sem volt róla, hogy ennyit változtatnak az előző évekhez képest.

2012. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!