Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek milyen pályát...

Szerintetek milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés
2középfokú nyelvvizsga,emelt föci,érettségi kémiából is és jól megy a matek. gondolkoztam a pénzügy számvitel szakon, az elte földtudomány szakon( meteorológus szakma tetszik, de nemtudom milyen lehetőségek vannak Mo-n ileltve külföldön és mennyit keres) és még semmelweis ápoló szakon gondolkoztam. szerintetek?
2012. máj. 21. 21:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Az tuti, hogy a meteorológiával könnyebben találsz munkát, mint a számvitellel! (Mivel utóbbiból k*rva sok van.)


Az ápolós sem rossz, de kicsit elüt a többitől.

Ha tetszik, az is jó lehetőség lehet.

2012. máj. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Számvitelesnek ne menj, mert Dunát lehet velük rekeszteni. Láttam, ahogy évről évre emelkedik a felvételi követelmény a különböző munkahelyeken. Közgazdászból nagyon nagy a túlképzés. Én is az vagyok, és a mai fejemmel biztos más szakmát tanultam volna ki.


A meteorológus szakmában attól függ, hogy mit tanítanak. Légitársaságoknak, szélerőműgyártóknak, és klimakutatóintézeteknek szüksége van ilyen tudású emberekre, de biztosra akkor mehetnél, ha valami aerodinamikai mérnöknek tanulnál. Neked kell utánanézni fórumokon meg a meghirdetett állásokon, hogy mekkora az igény.


[link]


Itt van ez a nagyon jópofa kis oldal a különböző szakmákról. Mindenképpen nézd meg, hogy mennyi emberrel kell versenyezned egy adott pozícióért.


Az ápoló jól megy Németországban, valószínűleg bárhol találsz vele munkát külföldön jó fizetéssel.

2012. máj. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!