Milyen pályát válasszak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt elsősorban nekem kell eldöntenem, de fogalmam sincs. Kiskoromban állatorvos szerettem volna lenni, de ma már nem akarok az lenni. Nincs elképzelésem se. Mondjuk az angol nyelv érdekel, de ebből mit lehetne kihozni? Meg mondjuk a színészet is, hogy furcsa módon nem szeretek szerepelni, vagyis nincs nagy önbizalmam, de már néhány éve a színészetről kezdtem álmodozni. Sima gimibe meg nem szeretnék menni, ahol nincs semmiből se emelt óraszám.
2011. szept. 1. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
ango szinte miondenhova jó, szóval bármi lehetsz. Minden diáknka van egy "jajj de jó lenne színésznek lenni" korszaka, nyugi elfog múlni, nem a te pályád, ha nincs önbizalmad, mert oda átlagon felüli önbizalom kell. hány éves vagy?
2011. szept. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, erről már hallottam. 13 éves vagyok és nyolcadikos, szóval nyakamon ez az egész minden...
2011. szept. 1. 15:57
 3/10 anonim ***** válasza:
természettudománnyal nem foghatsz mellé, mivel a műszaki pálya alapja is egyben
2011. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
menj sima gimibe és lesz még 4 éved ezen gondolkodni
2011. szept. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az immént írtam, hogy nem akarok sima gimibe menni. Az nekem nem jön be. Mindenből tanulok egy kicsit, de semmiből se sokat, ez szerintem olyan felesleges. Amúgy meg legalább valamiből, például angolból többet tudnék.
2011. szept. 1. 16:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Én szakközépbe jártam, de semmivel nem tanultam többet semmiből.voltak tantárgyak(biosz, kémia) amellyeket 1 évig tanultam, illetve (föci, ének, rajz, infó, fizika) amellyeket 2évig, majd 11-ben választhattam, hogy mire fakultálok(fizika) azt pedig tanultam 11, 12ben is, így 4 évig. szóval nem tanultam semmiből többet, csak néhány tantárgyból kevesebbet.
2011. szept. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt a tagozat gimiben rohadtul nem számít, kb. eggyel több órád van két tárgyból és ennyi. 11.-től úgyis lesznek fakultációk, ott választhatsz majd mit akarsz emelt óraszámba tanulni, miből akarsz érettségizni.

Másrészt azt ajánlom, menj valami reál vagy nyelvtagozatra. Először is mert a nyelv mindenhova kell, abból hátrányod nem lesz, másrészt tapasztalatom szerint a reál profilú osztályokban jobb a színvonal, meg a társaság is (nem akarok megbántani senkit, csak a környezetemben ezt láttam).

Egyébként én se tudtam nyolcadikosan, hogy milyen pályát akarok választani, lövésem se volt még az irányról se. Ezért kerestem általános tagozatot, de a sulikban, ahova akartam menni, minden tagozatos volt, így angol-matekra mentem, és egyáltalán nem bántam meg. :)

2011. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi. És kedves utolsó válaszoló, végül is mi lett a munkád, vagy ha még tanulsz, milyen pályára készülsz?
2011. szept. 2. 16:14
 9/10 anonim ***** válasza:
Orvosira járok. ;)
2011. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Mellesleg a gimikben is vannak emelt oraszámban oktatott tárgyak. Nekem és a fél osztálynak pl matek volt az első két évben aztán faktra mentünk, a másik felének meg biosz volt ugyanígy.

Ahova én jártam ott még diákszínjáttszókör is volt. én jártam is oda mégis gépésznek tanulok. kipróbáltam, megtetszett és 4 évig jártam, de eleinte én is féltem fellépni a deszkákra.

Utólag is belegondolva: hülye lettem volna kihagyni!

2011. okt. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!