Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségim nincs, de szeretnék...

Érettségim nincs, de szeretnék szakmát tanulni, nagy vágyam hogy fogtechnikus legyek. Létezik olyan szakma amit el lehet végezni érettségi nélkül?

Figyelt kérdés
Illetve a munkaügyi központban valóban van olyan lehetőség hogy finanszírozzák az első szakmát? 25 éves vagyok, és egyedül maradtam fiatalkoromban, így dolgoznom kellett, nem sikerült letennem az érettségit. Jelenleg is dolgoznék de hiába a sok tapasztalat, nem kapok munkát, ha nem tanulok. Milyen lehetőségeim vannak? Főként természetesen az anyagi helyzetemből kiindulva ingyenes képzések érdekelnek. Előre is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 23. 08:25
 1/6 anonim válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__specia..

Az első szakma ingyenes. De, ha jól tudom fogtechnikusi képzésen a gyakorlati helyet magadnak kell finanszírozni, ami nem olcsó... és az eszközök is nagyon drágák, amivel dolgoznak, meg persze sok idő mire az ember kialakít magának egy vendégkört. Szóval szerintem jól gondold meg, mert nem olcsó mulatság. Ha belevágsz akkor sok sikert! :)

2012. máj. 23. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

fogtechnikusi képzés 3 éves, de én úgy tudom,hogy mindenhol előfeltétele az érettségi.

munkaügyi központon keresztül nincs ilyen képzés, és csak 22. éves korodig lett volna ingyenes nappali tagozaton,és neked kellett volna fizetni a gyakorlati helyet (kb 300ezer/év).

munkaügyi központon keresztül eladónői, targoncavezető és hasonló kaliberű középfokú képzések elérhetőek. tehát olyan szakmák amikhez elég 8-10 osztály.

2012. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem próbálj meg leérettségizni inkább. merre fele laksz?
2012. máj. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
IX. kerületben. Rendben, leérettségiznék, de kevés nagyon a fizetésem, ezért szeretnék gyorsan valamit amivel talán több pénzhez jutok, ráadásul egy nap 12-14 órát dolgozom éhbérért. 16 éves korom óta dolgozom, senki nem segít nekem, nincs aki támogatna. Ha el van tartva az ember úgy könnyű leérettségizni mikor még fiatal.
2012. júl. 3. 09:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Ott a Leövey Gimiben van lehetőség (esti) érettségire
2017. jún. 10. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hány osztályod van meg?
2017. jún. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!