Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan válasszak a gépészmérnö...

Hogyan válasszak a gépészmérnöki és a mechatronikai mérnöki szakok között?

Figyelt kérdés
Mindkettő nagyon érdekel és tudom, hogy nem lőhetek nagyon mellé, de mégsem tudok dönteni.

2012. máj. 23. 17:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem akkor menj gépészetre ha a gépek működése jobban érdekel. Először én is mechatronikai mérnök akartam lenni, de aztán rájöttem hogy a gépészet jobban érdekel. Plusz Tony Stark is gépészmérnök volt XD

Meg például a mechások tanulnak egy kis gépészetet, egy kis villamosságtan, mig a gépészek jobban elmélyülnek a gépekben. Pl egy cnc gépet egy mechás megtervez, megépit, programoz stb, de nagyobb gépek esetén a gépészmérnök a nyerő.

2012. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm, megy a kéz mindenkinek, írjatok még, ha van vélemény
2012. máj. 23. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mind a kettő szép szakma és mind a kettővel el tudsz helyezkedni.


"Pl egy cnc gépet egy mechás megtervez, megépit, programoz stb, de nagyobb gépek esetén a gépészmérnök a nyerő."


Ezt nem értem...nagy cnc gépet már csak gépész tud tervezni? A gépészmérnök a kis gépeknek is meg a nagy gépeknek is csak a gépész részét tudja megcsinálni. A mechának is persze megvannak a maga korlátai.

Az igaz, hogy a mechások tanulnak "kicsi" gépészetet meg "kicsi" villamosságot, de tulajdonképpen egy kezdőmérnök a munkahelyen mélyül bele jobban a dolgokba. Az egyetemen nem kevés fölösleges dolgot tanítanak. Pl hiába tanulsz meg 100 féle kenőanyagot, ha általában 30 (ezek csak random számok) félét szoktak használni az iparban (a többi vagy túl drága, vagy túl ritka). Pár év múlva el is vannak felejtve.


Hogy hogyan döntsd el? Vegyünk például egy munkarobotot. Ha meglátsz egyet, mi érdekel jobban? Az anyagja, amiből készült, a megmunkálása, a fogaskerék áttételei? Esetleg, hogy miként tervezték meg a szerkezetét, hogyan számították ki, hogy mekkora erőt bír meg vagy, hogy mennyire stabil? Ha ezek érdekelnek akkor mindenképp gépészet. Ha az előzőek is érdekelnek és még az is, hogy miként működik...mármint honnan tudja, pl hogy azt oda kell rakni? Honnan tudja, hogy mit kell csináljon? Miként dönt? Akkor a mechát válaszd. Ha meg csak az elektronikai és a szoftver része érdekel akkor automatizálást.


Én mechás vagyok és csak úgy van értelme idejönni, ha érdekel is, és az egyetemi élet mellett hajlandó vagy még pluszba is tanulni, nem csak amennyit a vizsgákra kérnek, mert akkor tényleg csak úgy fogod érezni, hogy mindenből tudsz egy kicsit, de semmit nem tudsz alkalmazni. Ha viszont tanulsz, akkor szépen össze fogod majd tudni kötni a különböző területeket. Meg lesz az alapod, amire majd építhetsz.

2012. máj. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
valóban, ezek olyan szakok hogy az egyetemen kivül is kell velük rengeteget foglalkozni, tehát nem árt ha érdekel a szak :D
2012. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

Főleg ma ~19:21, én is egyre inkább mechatronika felé húzok, nagyon szeretnék átfogóbb képet mindenről. Imádom a gépészetet, de az elektronikát sem akarom nélkülözni + az infót is szeretem, gondolom ettől kezdve sokat már nem kell mérlegelnem.

Azért gondolkoztam a gépészmérnökin is, mert a tantárgyak ott jobban megtetszettek, dehát hosszútávra tervezve az egyetemi órák összetétele nem minden :)

Ráadásul úgysem lehet csak az elnevezésből rendesen következtetni.

Mindenesetre azt hiszem elöl hagyom a mechatronikát a felvételi sorrendben, bár júl. 10-ig lehet módosítani.

KÖszi mindenkinek!

Persze nyugodtan írjatok, ne fojtsátok magatokba, ha még van valami :D

2012. máj. 25. 22:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja, hogyha érdekel a gépészet és az elektronika, meg még az infót is szereted akkor mindenképpen mecha.

Engem pl a gépek érdekelnek nagyon, és minél mélyrehatóbban akarom őket tanulmányozni, amihez a gépészet fasza alapot és tudást biztosit :D

2012. máj. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

mechatronika egy kókány sz@r szakma, semmihez nem értenek!

gépészet, ha meg a villany is érdekel akkor villanykar, automatika szak!

2016. febr. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!