Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Itt a vizsgaidőszak, ti hogy...

Itt a vizsgaidőszak, ti hogy tudtok a legjobban tanulni?

Figyelt kérdés

Tanácsra lenne szükségem...

Kérlek írjátok le, ti hogy szoktatok tanulni, milyen módszerrel, milyen gyorsan.

Melyik a leghatásosabb tanulási módszer?

Hogy bírjátok a stresszt?

Egyszerűen nem bírok koncentrálni, mindig valamilyen pótcselekvésen jár az eszem( tv-t nézni, internetezni stb.)

Köszönöm :)


2012. máj. 23. 23:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
58%
Érettségire hogyan tanultál? Na erre pont ugyanúgy kell:D
2012. máj. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
25%
23:19 Érettségire mit kell tanulni? Kb. semmit, szerintem ne hasonlítsuk az egyetemhez.
2012. máj. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem kell beszólni. Tanulási technikáról volt szó, nem a tanulandó anyag mennyiségéről. Mostanában nagyon elszaporodott a hozzád hasonló sok kis okostojás:)
2012. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
31%
És arra nem gondoltál, hogy van benne igazság? Érettségin tanulás nélkül megvan szinte mindenkinek a 70-80%, egyetemen nálunk két hét masszív tanulás után is megbuktatnak, mint a huzat. Szóval szerintem a kettőt ne hasonlítsuk össze.
2012. máj. 23. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát sztem az érettségis módszer nem jön be, nyilván a leggagyibb bölcsészszakon is kevés lehet. :D Érettségire egy büdös szót nem tanultam, mégis 5ös lett mind, az egy vicc inkább.

Hát az biztos, hogy nem a gyik.hu-n kell lógni. :D De én ma megtehetem, másfél hete görnyedtem egy jegyzet felett. :/

Hát ami nálam leginkább bevált, hogy összeszedem a könyvet/jegyzetet/egyéb hozzávalókat. Kiszámolom napi hány oldal/tétel kell, úgy, hogy lehetőleg maradjon vagy két napom - ha elcsúsznék valami miatt (úgyis mindig ez van XD), meg legyen ismételni is időm.

Nálam az vált be, ha jegyzeteket írok, kiemelem a lényeget, stb. Ha vannak különösen fontos fogalmak, szabályok, azt külön lapra is, azokat szó szerint beseggelem.

Anyum mindig hangosan mondja az anyagot, az sem rossz, csak egy 700 oldalas hegyzetnél nincs elég hangom hozzá. :D

De van olyan ismerősöm, akinek az jött be, hogy beül a könyvtárba, csend és nyugalom. Nekem ez nagyon nem jó, én kényelmes cuccban szeretek lenni, feltenni a lábam az asztalra, lefeküdni, stb. :D Könyvtárban azért vicces lenne. :D

Ami még bejött, hogy felállítok checkpointokat. Pl. 50 oldal után meghallgatok 3 számot, elmegyek futni, megnézek egy rész South Parkot.

A stresszt még jól bírom, de szerintem két hét alatt ki fogom tépni a hajam, olyan ez a félév. -.-" Veszek is valami vitamint a hétvégén, hátha hat.

De amúgy ki kell találni, mi a neked legjobb módszer. Az enyém inkább tanulós tárgyakból jön be, szóval ha valami ttk-s számolós szakon vagy pl. akkor nem hiszem, hogy sokat segítettem. :S

Koncentrálni én se tudok sajnos. Ha nem muszáj gépről tanulni épp, akkor kapcsold ki, vagy legalább az internetet lődd ki. Se msn, se facebook ne menjen. Én majd igyekszem hazaköltözni, mert se kábeltévé, se net nincs perpillanat. :D

Ami fontos, hogy mozogj sokat, mert szellemileg nagyon elfárad az ember az egész napos tanulásban, de fizikailag abszolút nem, és nem alszik olyan jól az ember. :)

Remélem kicsit tudtam segíteni. Kalappal a vizsgákhoz!

2012. máj. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
65%

Először is, biztos, hogy mindenki tanult valamennyit az érettségire. Olyan nincs, hogy a seggedből kirázod az összes tárgyat 90% fölé, főleg nem emelt szinten. Szóval a nagy dumákat hanyagoljuk, ha lehet.

Másodszor, még mindig senkit nem érdekel, hogy mi a különbség az érettségi és az egyetem között. Azt kérdezte, hogy milyen technika segítségével tanuljon. Nem azt, hogy mennyit kell és milyen nehéz...

De, nem is értem, hogy miért magyarázkodok itt neked.

2012. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%
Ezt én sem értem, főleg, h inkább arra nem kíváncsi a kérdező, h te mit tanulsz most az érettségire, mivel már 100X el lett mondva, h nem érettségire, hanem VIZSGAIDŐSZAKBAN készül a vizsgákra. Mit nem tudsz ezen felfogni? Miért kell bizonygatni, hogy az érettségi milyen nehéz milyen durva nye nye nye... Mindenki tudja, h tanulás nélkül meg lehet írni minimum 3-asra, és van olyan, aki semmit nem tanult rá, ha hiszed, ha nem. De itt pampogsz, h nem ez volt a kérdés, de azt még mindig nem fogod fel, hogy nem is az, h érettségire ki-hogy tanult, mert mint már mondtuk, ég és föld a kettő
2012. máj. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
45%

"23:19 Érettségire mit kell tanulni? Kb. semmit, szerintem ne hasonlítsuk az egyetemhez."


hát az egyetemen valamit nagyon rosszul csinálsz.


a legjobban úgy lehet tanulni, ha az év alatt bejársz az előadásokra, gyakorlatokra, laborra stb.


nyilván erről már lecsúsztál, de még mindig van remény!

például elviselhetőbb lesz, ha tartasz közben szüneteket.

egy kevés mozgás is jól tud esni néha.

friss levegő.

zuhany.

2012. máj. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
"hát az egyetemen valamit nagyon rosszul csinálsz." Ezt fejtsd már ki, mert bődületes baromságokat beszélsz, kedves csendes róbert -.-"
2012. máj. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

Öcsém, még egy ilyen hülyét, mint te vagy...

Ki beszélt itt arról, hogy milyen nehéz az érettségi? Annyit írtam, hogy ugyanúgy készüljön erre is, mint ahogyan az érettségire készült. Mert nyilván készült rá. Senki nem olyan zseni, hogy a kisujjából kiráz emelt szinten egy 90% feletti eredményt. Azt egy szóval nem írtam, hogy nehéz-e vagy sem. Nem is ez itt a lényeg.

Egyébként, ha tudni akarod, 4 éve érettségiztem és nem most készülök rá. Úgyhogy ne akard nekem megmagyarázni, hogy az egyetem milyen. Annyira bírom az ilyen kis buzgómócsingokat...

2012. máj. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!