Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Itt a vizsgaidőszak, ti hogy...

Itt a vizsgaidőszak, ti hogy tudtok a legjobban tanulni?

Figyelt kérdés

Tanácsra lenne szükségem...

Kérlek írjátok le, ti hogy szoktatok tanulni, milyen módszerrel, milyen gyorsan.

Melyik a leghatásosabb tanulási módszer?

Hogy bírjátok a stresszt?

Egyszerűen nem bírok koncentrálni, mindig valamilyen pótcselekvésen jár az eszem( tv-t nézni, internetezni stb.)

Köszönöm :)


2012. máj. 23. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
70%
buzgómócsingokat, mint amilyen te vagy? De mikor fogod már fel, hogy az érettségire tanulni olyan, mint kb. az általános iskolában a vizsgákra. Semmi, lepkefing. Minek hasonlítod össze a kettőt? Ott nem kell se éjszakázni, se egész nap a tananyag felett ülni, elolvasod egyszer mondjuk az irodalom tételt és már tudod is. Jó, ha vmi bölcsész szakra mész, akkor lehet ugyan olyan, de a kérdező nem írta, h milyen szakos. Nálunk pl. biokémiából a 100 képletet, ami egyenként lerajzolva fél oldal nem hiszem, hogy úgy kéne tanulni, mint az érettségin, vagyis hogy néha elolvasgatom és kész. Teljesen más kategória a kettő, hiába péntyegsz itt.
2012. máj. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
32%

Ez egy oldal, ahol kérdéseket lehet feltenni. Ezekre a kérdésekre lehet válaszolni. Én válaszoltam. Ha ez neked nem tetszik, akkor nyomj rá, hogy nem hasznos és el van intézve. Nem kötözködni kell. F.-t érdekel, hogy neked mi a véleményed. Ja és, ha már a tanulásnál tartunk. Szerintem ugyanúgy kell megtanulni egy 2 versszakos verset is, mint egy 30 versszakosat. A tanulási hatékonyság a lényeg, aztán az már rohadtul mindegy, hogy mekkora a mennyiség...

De leírom még egyszer, hogy felfogd:) A tanulási technika a lényeg, nem a mennyiség és a tanulandó anyag milyensége.

2012. máj. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
70%
Én emg leírom mégegyszer, hogy felfogd: Nem mindenre ugyanaz a technika kell, mert nem mindegy, hogy egy sz@ros verset tanulsz meg, vagy pedig az összes növény rendszertanba való besorolását latinul és magyarul. De nyílván még mindig nem fogtad fel.
2012. máj. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
25%
Nyilván nem ugyanaz a kettő. Egy verset be kell magolni szóról-szóra, ezzel szemben a többit... De olyat nem is írtam, hogy mindent egyformán kell megtanulni. Most komolyan minden szavamat ki fogod forgatni? Ennyire vitatkozós kedvedben vagy? Ezért nem szeretem az internetes "fórumokat", mert itt nem szemtől szemben vagyok a másikkal. Itt mindenki olyan nagynak és okosnak hiszi magát.
2012. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%
De pont az írtad, hogy a technika a lényeg, tehát mindegy mit tanulsz, ugyanúgy kell. Nem tudom minek tagadod. És itt te kezdted a vitát, nem én. Viszont én leszek az, aki most lezárja, mert már így is tele lett offolva a kérdés, csak mert nem tudtad felfogni a lényeget. Akkor gondold úgy, h az érettségi ugyanazon a szinten van, mint az egyetem, felőlem próbálhatod ugyanúgy megtanulni az anyagot, engem nem érdekel.
2012. máj. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

"Akkor gondold úgy, h az érettségi ugyanazon a szinten van, mint az egyetem"

Ilyet továbbra se írtam. Nem árt értelmezni is, amit olvasol. Azt meg hadd döntsem már el én, hogy nekem mi nehéz és mi nem. Csak úgy megsúgom, hogy az egyetemet se tartom olyan hú de nehéz dolognak. Pedig nem ruhatáros szakon végeztem. Erről ennyit. Én is csak a kérdezőt sajnálom, hogy így teleszemeteltük a kérdését...

2012. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetséges taktika is van, sajnos általában többet ki kell próbálni, míg kiderül, neked mi válik be :)

Én is úgy csináltam anno, hogy mindig maradjon biztonsági tartalék. Utolsó hétre már lehetőleg nem tettem vizsgát, hogy esetleges problémák esetén is maradjon idő még visszamenni... Az egyes tárgyaknál pedig előre beosztottam ráhagyással (utolsó 1-2 napra ne maradjon új anyag), h. kb. mennyit kéne 1 nap megtanulni és azt próbáltam tartani. Mindig viszonylag sokáig aludtam, nincs értelme fáradtan nekiállni. Utána próbáltam kizárni minden mást, és az anyagra koncentrálni. Ez általában éjjel jobban ment. Ezért is iktattam be délutáni alvásokat, ha már nagyon nem bírtam, aztán akkor estétől hajnalig lehetett még készülni. Éjjel nem zavar meg senki, nem hívnak telefonon, nem írnak rád fb-n, nincs sok minden a TV-ben. Jelentősen gyorsabban lehet tanulni. Nyáron még az se mindegy, hogy meleg van-e, vagy a friss levegő jön... Aztán 1-2 nap után már fel lehet mérni, hogy sikerül-e tartani a tervet. Ha könnyen, akkor lehet még bátrabb terveket is csinálni :)

2012. máj. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én módszerem:

1. Nekem leginkább otthon, egyedül megy a tanulás, főképp délelőtt. Így reggel 8 körül felkelek, kávé/tea és tanulás. 10-kor kajaszünet, délben kajaszünet. Kaja közben akár egy kis netezés is belefér.


2. Szeretek hangosan tanulni. Sőt, szinte csak így tudok. Ezért nem is szeretek pl. könyvtárban tanulni, mert ott nem lehet hangosan magyarázni.


3. Ami nekem nagyon bevált: fehértábla. Tudod, olyan, amire filccel lehet írni és szárazon letörölni. Tanulás közben arra jegyzetelgetek, ábrákat készítek, gyakorlom a képleteket stb.


4. Ha vmi nagyon összetett, bonyolult, akkor ábrákat, jegyzeteket készítek hozzá.


5. Az is segít, ha színessel kiemelgetem a jegyzetből a dolgokat. Minél több színt használok, annál jobb:)


6. Fontos a pihi:) Kb. két hete szigorlatra készülök, viszont most van borfesztivál:D Így nappal tanultam, este (9-10 körül) meg elmentem egy-két órára a barátnőimmel.

Így egy kicsit pihentem, lazítottam, levegőztem, nem csak a szobában pressedtem egész nap, de ki is tudtam magam aludni:) A tanulás is jobban ment így, hiszen tudtam, hogy este megjutalmazhatom magam:DD


A stresszt amúgy elég nehezen viselem. Két-három nappal vizsga előtt már alig bírok enni. Vizsga napján meg aztán tényleg semmit...

2012. máj. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Még eszembe jutott pár dolog:


Időt kell hagyni az ismétlésre. Szerintem ez a legfontosabb, mert ha nagyon nagy az anyag, hiába tanulod meg, ha nem futod át rövid idő alatt még egyszer, akkor nem jut eszedbe:)


Abban pedig igaza van vmelyik előttem válaszolónak, hogy érdemes beosztani a tanulnivalót és úgy pakolni a vizsgákat, hogy ha becsúszik egy bukás, akkor is legyen még idő mindenre.

És nem szabad vizsgát tologatni!! Azzal nagyon el lehet cseszni...


Ui: A "kis" vitához:

Érettségire szerintem tényleg más módszerrel tanul az ember. Én személy szerint pl. inkább csak olvasgattam az anyagot. Miután az összes tételt elolvastam vagy 10-szer, azért a lényeg rám ragadt.

Azért a több száz oldal patológiát olvasgathatnám....:DD

2012. máj. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én úgy készülök, h kulcsszavakat kiírok (de télleg csak a nagyon lényeget) az anyagból. Eléggé időigényes, de közben mindig megjegyzem a dolgokat, így nekem elég ha utána a szavakra nézek mert tudni fogom a dolgokat.
2012. máj. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!