Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Angliában akarok tanár lenni,...

Angliában akarok tanár lenni, de itthon akarok egyetemet végezni. Milyen szakra menjek?

Figyelt kérdés

Középiskolába magyar-angol kéttannyelvűbe fogok járni, és ott majd 5 év múlva felsőfokú nyelvvizsgát szerzek. Angliában német-földrajz vagy angol-német szakos tanár akarok lenni. Szerinted melyik legyen a 2 közül?

A másik kérdésem pedig az, hogy az egyetemen majd a germanisztika szak vagy az anglisztika szak elvégzése után jelentkezzek a tanári szakra, és melyik legyen ez a szak a 2 közül?



2012. máj. 24. 14:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Nagyon szép tervek,de:

A magyar tanári diplomát BIZTOS hogy nem fogadják el Angliában,ott kell diplomát szerezned(mellesleg ott az egyetemek fizetősek,több millió ft egy félév).

2012. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogyha a diplomát lefordíttatom angolra akkor már elfogadják.
2012. máj. 24. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:
Elméletileg ha honosíttatod, akkor TALÁN elfogadják. De itteni pedagógusi diplomával sztem sem sokra mész, hacsak nincs bazi nagy szerencséd. Mindenesetre természettudományi tárgyakkal lehet esélyed (biosz, kémia, fizika, föci), matek. info. Irodalommal meg nyelvtannal tuti nem mennél sokra.
2012. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Nem igaz, hogy ott kell diplomát szerezni, ez a válasz tájékozatlanságra vall. Az angol oktatási minisztériumnak van egy tanártoborzó honlapja, ott lehet tájékozódni. Na de ezekkel a szakokkal valóban kisebb az esély, nem beszélve róla, hogy angol szakkal nem az elitgimnazistáknak fogsz angol irodalmat tanítani, hanem a bevándorlóknak angolt, mi nem biztos, hogy egy leányálom. Általában nem tanítanak több szakot az ottani tanárok. Javaslom a fizikát, az tuti nyerő.
2012. júl. 19. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg nem jó szakpár a német-földrajz? Ó pedig azt hittem jó. :((
2012. júl. 19. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább valami általánosabb párosítást javasolnék, mert például történelmet biztos nem taníthatnál. Másrészt, pont amiatt, hogy ott gyakran csak egy szakot tanítanak, valami olyat választanék, ahol a minor kiegészíti a majort. Például fizika-matek, vagy biosz-kémia.
2012. okt. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
azt tanuld, amit szeretsz. Csak szólok, hogy a ttik-s szakok a legnehezebbek, különösen a biológia. Ha nem szereted, akkor esélytelen, hogy valaha is elvégzed
2013. márc. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Annyira emlekszem, hogy UK-ban igencsak másképp müködik a "tanári" diploma mint nálunk. Talán egy meglévö diplomára épül rá egy 'tanári' képzés? Ennek kell utána nézni. Egyetemi diplomákat formálisan az egész EU-ban elfogadják (azért egy keleteuropai egyetem presztízse legtöbbször nem olyan jó), de néhány szakmának mégiscsak sikerül valamennyire kilobbizni, hogy ne lehessen túl könnyen bekerülni, pl. egy extra vizsga letétele nélkül.


(A MOn bevett 'poroszos' tanitási paradigma németországban, és azt hiszem angliában sem él. Én angolként, németként nem annyira szeretném ha egy Magyarországon szocializálódott tanár kezdene el tanítani a gyerekemet mindenféle helyi képzés nélkül.)

Talán érdemesebb brittek által látogatott fórumokon kérdezösködni, mennyire vannak külföldi tanárok, mik a követelmények. Erre azonban még van idöd:)


Valóban, fizika, matek, infó... ebböl pl. németországban valamennyire hiány van, sztem tanárok között is, de ettöl nem biztos, h érdekel:)

DE: azt ugye te sem úgy gondoltad, hogy Angliába mész angolt tanítani...?!

2013. szept. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Lehet hogy kicsit későn írok :DD de ha lefordíttatod és honosítod akkor jó eséllyel elfogadják ;) de ez persze attól is függ hogy hol.
2014. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!