Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg szeretném tanulni a...

Meg szeretném tanulni a cigány nyelvet, azonban nem akarok (helyesbítek: nincs rá időm) tanfolyamokra járni. Hogyan tudnám a legkönnyebben elsajátítani itthon a nyelvet gyorsan?

Figyelt kérdés

Ha esetleg valaki tud cigányul, szívesen fogadom a javaslatait, segítségét. :)

Előre is köszönöm szépen!


2009. máj. 1. 14:38
 1/10 anonim válasza:
100%

Talán tudok valamelyest segíteni. Van egy nagyon jó magyar nyelvű szótár amit teljesen ingyenesen és legálisan letölthetsz innen: [link]


Vannak hozzá nyelvi fájlok, szótárak amik közt ott van a magyar-cigány szótár és egy cigány szógyűjtemény. Ezeket a fájlokat itt töltheted le: [link]

A tömörített állományban lévő .dict kiterjesztésű fájlokat a feltelepített program főkönyvtárán belül a Data könyvtárba kell másolni. Így: C:\Program Files\...\Szótár\Data

2009. máj. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged, aranyos vagy!
2009. máj. 30. 20:07
 3/10 anonim válasza:

Szia! Még mindig szeretnél megtanulni? Vagy már meg is tanultál?

Ha még érdekel még a téma írj privit, én most kezdtem el tanulni, itthoni programokkal. Msnen, vagy ha közel lakunk személyesen gyakorolhatnánk.

2009. dec. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 atyska92 válasza:
tudsz segiteni milyen szotár az vagy progi??
2011. máj. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
helosztok! Énis szeretnék megtanulni a cigány nyelvet,és ha tudtok segiteni irjatok privít elöre is köszike!
2011. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

én perfekt tudok cigányul aki meg akar tanulni cigányul segítek.


írjatok privit....



ui: Nem vok cigány csak 8. kerbe nevelkedtem és rám ragadt...szó szerint.

2011. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 _MaCi_ válasza:

Taves baktalo..Én is most tanulom a nyelvet, de azért segíthetek :-)

Privibe

2012. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Én is szeretnék megtanulni!! Írjatok privátba!
2016. aug. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Lol az aki a 8. keruletbe nevelkedett xd
2019. márc. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is tanulnék cigányul, elsősorban az informatikai és orvosi szaknyelv érdekelne. Tud valaki erre tanfolyamot vagy bármilyen használható forrást?
2019. dec. 22. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!