Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves főiskolások és egyetemi...

Kedves főiskolások és egyetemisták! Ti milyen szakon, képzésen vesztek részt?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kicsit személyes vélemények alapján is tájékozódni. Ti éppen milyen szakon tanultok? És ez mit foglal magába: milyen tulajdonságokkal kell ehhez rendelkezni, mit tanultok itt, hová lehet tovább menni? És szeretitek? :)


Természetesen más emberek véleményét is várom, hogy ők milyen szakokat tartanak ma érdemlegesnek arra, hogy valaki elkezdje tanulni. (Magyarul: ami nem csak büfészak). Köszönöm! :)


2012. máj. 28. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Biológia szakon vagyok. Szeretem, érdekel is (nem minden tárgy, de most kezd differenciálódni a tárgy szakosodás után, így több lesz az olyan tárgy, ami nekem kedvez). Kitartás, türelem és elhivatottság kell, mert nagyon nehéz szak, nagy a lemorzsolódás, könnyű kibukni.
2012. máj. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Orvosira járok, szerintem nem kell bemutatni, hogy ez mit foglal magába:D

Kitartás, szorgalom, erős idegzet és érzelmi stabilitás kell hozzá. Nah meg logika sem árt, annak ellenére, hogy sokan azt hiszik, csak magolás az egész.

Nem árt, ha az ember empatikus, türelmes, bárkihez normálisan hozzá tud szólni.

2012. máj. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerészetet tanulok. Hát mit mondjak róla? :D eredetileg orvosira szerettem volna menni, de az sajnos nem jött össze. Eleinte nagyon bántam és újra akartam f
2012. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te jó ég, nem küldte el rendesen :D


Na akkor:

Gyógyszerészetet tanulok. Hát mit mondjak róla? :D eredetileg orvosira szerettem volna menni, de az sajnos nem jött össze. Eleinte nagyon bántam és újra akartam felvételizni, de mostanra nagyon megszerettem a szakomat és úgy érzem jobban is jártam vele lányként, ugye később a család tervezés miatt. A kémia nálunk ugye nagyon megy (ki hitte volna :D), eleinte szörnyen nehéz volt, tanárhoz jártam, meg nálunk volt is olyan tárgy, hogy kémia alapjai, kifejezetten olyanoknak, akiknek van lemaradásuk belőle. Mostanra mér egészen belerázódtam. Tanulni kell, nem is keveset. Egyharmada magolás, egyharmada megértés, egyharmada logika. Szerintem. Ami mindenképp kell hozzá az a türelem, elhivatottság. Nem én vagyok az egyedüli, aki úgy jött ide, hogy nem sikerült az orvosi, de itt is hagyta. Volt olyan, aki kibukott, volt olyan, aki másik szakra ment. Az is fontos, hogy könnyen megérts dolgokat és érdekeljen a kémia - ez utóbbi talán a legfontosabb, mivel 10féle kémiánk van... A sok kémiában sztem az a vicces, hogy van amiből nagyon jó vagy, és van amiből nagyon rossz :D legalábbis nekem a legjobb és legrosszabb jegyeim is mind mind vmilyen kémia tárgyakból vannak. Mellette egyébként nem árt, ha vmennyire szereted a bioszt és a fizikát, illetőleg kis matek is kell. De minden megtanulható. És szerintem van annyira szép szakma, mint az orvoslás, vagy legalábbis közel áll hozzá. Mondom ezt úgy, hogy tényleg mindig az orvosi volt a szívem vágya.

2012. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, én az a fajta vagyok, hogyha azt mesélnéd, hogy milyen színű az egyik tanárodnak a haja, még azt is kíváncsisággal hallgatnám. :D


A biológiát nem igazán szeretem (most nem leszólni szeretném, ne így értsd), és nekem elég nehéz tantárgy. A biológia diplomád után hová fogsz továbbmenni? Mit fogsz dolgozni? Gondolom a biológiatanár ehhez egy kicsit túl "alacsony" állás lenne, szóval biztosan valami magasabb rendűt fogsz tanulni. :)


Igen, az orvosit valóban nem kell bemutatnod. :D Ott hány éves a képzés, és miket tanultok? Gondolom biológiát, kémiát mindenképp, test működését, hasonló... de pl. pszichológiát is, emberi viselkedéseket is, hogy tudjátok kezelni a betegeket majd? És ez az orvosi úgy van, hogy először mindenki tanul "egy helyen", aztán pár fél év múlva kiválik, hogy ki szeretne pl. fogorvos lenni, vagy belgyógyász, vagy szülésznő, vagy ilyesmi? :)


A gyógyszerészet nekem tetszik, csak az a baj, hogy a kémiám nem igazán jeles. Ötös voltam eddig, de én inkább erős négyesnek mondanám. Most vagyok kilencedikes, szóval még van egy évem eldönteni, hogy mit szeretnék felvenni faktnak. Azta... 10 féle kémiátok van? És ott miket tanultok? Tudom, ez egy tág kérdés, de úgy mégis. :D És a diploma után milyen területen fogsz elhelyezkedni? Gyógyszerkutató? Vagy majd olyan helyen, ahol új gyógyszereket állítanak elő?

2012. máj. 28. 17:37
 6/11 A kérdező kommentje:
És egyébként nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszaitokat, és bocsánat, hogy újabb kérdésekkel zargatlak benneteket. :)
2012. máj. 28. 17:38
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosi 6 éves. Utána dönti el mindenki (vagyis az utolsó évben), hogy milyen orvos akar lenni, és olyan szakképzésre jelentkezik, ami még plusz akárhány év. A legtöbb szakképzés 5 éves, de pl. ahhoz, hogy vki plasztikai sebész legyen 9 évet kell még az egyetem után tanulni.


Az első három év nagyjából alapozás, biosz, kémia, fizika, élettan, kórélettan, patológia stb.

Utána negyedévtől jönnek a klinikai tárgyak, mindenből egy kicsi (belgyógyászat, gyerekgyógyászat, szemészet, tüdőgyógyászat, szülészet stbstbstb).

Közben persze tanulunk ún. "magatartástudományi" tárgyakat, ahol nagyrészt azt tanuljuk, hogy hogyan kell normálisan viselkedni orvosként. Szóval pszichológia, etika, kommunikáció stb.

2012. máj. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jah és a fogorvos külön 5 éves képzés, nem az orvosi után kell szakosodni rá.

A szülésznő pedig szülésznő, nem orvos:)

2012. máj. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. :)
2012. máj. 28. 18:21
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok, a biológus tanonc:) Itt úgy van, hogy 2. félévben kellett nekünk szakosodni, ami azt jelenti,hogy lehet menni sejt- és molekuláris irányba (sejtbiológia, növénybiológia stbstb.), szupraindividuális irányba (ökológia stb) és tanári irányba. És sejt-és molekulárisra szakosodtam, ha elvégzem, akkor biológus leszek, de szeretnék majd menni Msc-re, ahol külön mikrobiológiára akarok menni. tanár semmiképp nem akartam menni, meg oda kellett volna még egy szak, de másban nem igazán vagyok jó (max. rajz,de hát nem nagy szám) meg nem bírnék ez mellé még egy szakot:P
2012. máj. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!