Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gimnázium vagy szakközép?

Gimnázium vagy szakközép?

Figyelt kérdés

A fiam most 6. osztályos. 4,7 átlaggal - Mérnök szeretne majd lenni. Nem tudjuk eldönteni, hogy szakközépbe menjen és tanuljon előre szakmai dolgokat is vagy menjen gimibe és utána válasszon. Mi tapasztalat? Hogy boldogulna könnyebben. (persze ehhez az is kell hogy felvegyék majd egy jobb gimibe)

Székesfehérvárhoz közel lakunk. Létezik több gimnázium és szakközépiskola is. (informatika és a matek az nagyon megy a magyar/angol/német ami négyes)



2012. máj. 30. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem szakközép, én is informatika szakközépbe jártam, és azt mondják hogy a szakközép nehezebb a gimnáziumnál. Nem tudom ebből mennyi igaz.
2012. máj. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Én azt mondom hogy mindenképpen szakközép. Én is a kettő közül a gimnáziumot választottam anno azon megfontolásból, hogy majd azután szélesebb lesz a skála, amiből választani tudok. És utólag kiderült, hogy igencsak rosszul döntöttem. A sima gimnázium messze nem ér annyit, mint egy szakközép.
2012. máj. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
egy jó gimi. a felvételihez ugyanis minden tárgyból jól kell teljesíteni. a szakmai tárgyakat ráér majd megtanulni, ha ott lesz az ideje. Emellett az egyetemen is lesznek olyan tárgyak, amik nem szakmaiak (pl. matek), ott jól fog jönni a gimnáziumi tudás. Konkrétan milyen mérnök szeretne lenni?
2012. máj. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A családban szinte mindenki építész (magas mély vegyesen) , tehát erős a ráhatás. De mivel megy az informatika az is esetleg szóba jöhetne.
2012. máj. 30. 13:37
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Kéttannyelvű szakközép? oszt.társam magyar-angol infóra ment (kocka a gyerek)
2012. máj. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok: van ott magyar német gépész is és hallottam hogy valaki mérnök szeretne lenni és odament
2012. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Akkor továbbra is és főleg, egy erős gimit javasolnék :) (esetleg rajz tagozat? alkalmassági vizsga miatt)


Műegyetemre lenne a legjobb bejutni és ott azért magasak a felvételi pontok. Elve arra is számítanak a tanárok is, hoy a diákok jó része gimnáziumból fog jönni. Nem elvárás a szakmai tárgyak ismerete. Persze, bizonyos szempontból előny, de abszolút tanulhatóak ezek a dolgok.

2012. máj. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nos, én 9.-es vagyok. Nemrég nekem is nagy kérdés volt ez. Szakközépet választottam, mégpedig azért mert innen is tovább tanulhatok ha akarok, de ha nem úgy alakulna a dolog, a szakmai képzettség miatt akár majd abba is hagyhatom, és mehetek dolgozni. Ha gimnáziumba megy, és nem tanul tovább, akkor úgy jár hogy van egy érettségije, amivel ma már kitörölheti a s*ggét.
2012. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én is érintett vagyok és úgy mondtam a gimit, de nincs sok energiám most vitába menni, ha a kérdezőt érdekli bővebben, keressen privátban.
2012. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha biztos tovább fog majd tanulni (bármilyen irányban), akkor jobb a gimnázium, matek-fizika tagozattal.
2012. máj. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!