Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 8. -os vagyok, melyik iskolát...

8. -os vagyok, melyik iskolát válasszam?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy én egy jó tanuló vagyok és úgy tűnik,hogy 2 iskolába is felvennének, amiket megjelöltem. Az egyik kéttannyelvű, heti 18 óra angollal,majd utolsó 2 évben idegenforgalmi képzés. Tehát ez 5 éves lenne, de ad egy angol nyelvvizsgát( közép oder felsőfokút), német nyelvvizsgát, ECDL-t, és idegenforgalmi szakképesítést.

Maga az iskola nagyon nem jön be, de a gyerekek rendesek és jó a képzés.

Viszont van egy gimnázium is, ami nagyon tetszik, kedvesek a tanárok, a diákok is, és gyakran látogatnak külföldre(Anglia, Spanyolország stb, persze ezért fizetni kell). A szóbelin azt mondták örülnének ha ide jönnék. De ebben a gimiben csak egy érettségit kapnék meg egy nyelvvizsgát, és heti 7 óra angol van. Fogalmam sincs melyiket kellene választanom. Valaki tudna segítséget?


2012. febr. 23. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:

A nyelvvizsgát nem csak úgy kapod,és azt nem az iskola adja,hanem a nyelvvizsgaközpontok.Ezt nem igazán lehet megmondani hogy milyet fogsz "kapni",lerakhatod attól még a felsőfokot is,vagy az alapfokot se.

Hogy melyiket válaszd,azt neked kell eldöntened.Ha tovább akarsz tanulni és a szakma nem fontos akkor gimi,ha lehet hogy továbbtanulsz és akarsz mellé egy szakmát(ott kell még maradnod az iskolában szakmát tanulni 1-2 évet)akkor szakközép.

2012. febr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szki!!
2012. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
tudom ezzel nem segítek, de melyik ez a 2suli?:D
2012. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 eszternagy válasza:

Ha van nyelvérzéked és szereted a nyelvtanulást (gondolom igen), akkor mindenképpen menj az elsőbe. Nagyon jó alapokat kapsz akár későbbi főiskolához/egyetemhez is, ilyen szintű nyelvtudással ott is rengeteg lehetőség nyílik előtted, de ha nem akarsz utána főiskolára/egyetemre járni, megelégszel az idegenforgalmival, esetleg tanulsz még hozzá valami okj-s szakot azzal is jók lesznek a kilátásaid, a magas szintű nyelvtudás az egyik legjobb ütőkártya az ember kezében.


Egy barátnőm volt osztálytársa például nem végzett el semmilyen szakot, csak egy érettségije van, de emellett beszél felsőfokon angolul és másik 2 vagy 3 nyelven középfokon. Ezzel a képesítéssel stuardess munkát vállalt egy dubai-i légitársaságnál, 7 számjegyű összeget keres havonta és körbeutazza a világot teljesen ingyen.

2012. febr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is a kéttannyelvűt választanám. Ott eleve rá vagy kényszerítve, hogy megtanuld a nyelvet, illetve egyszerűen rád is ragad, hiszen azon a nyelven hallod, tnaulosz pár tantárgyat, tehát szerintem nincs olyan, aki még a középfokot sem éri el. És még a németet is tanulhatnád.

Az idegenforgalmi szakképesítésben azért nem látok nagy pluszt, mert azt adott esetben érettségi után is elvégezheti bárki egy OKJ-s tanfolyam formájában egy év alatt. Viszont a nyelvtudást nem lehet behozni egy év alatt, illetve most kell minél többet foglalkozni a nyelvvel, amíg fiatal vagy.

Csak akkor látom jobbnak a gimit, ha jónevű, erős suli, esetleg már most tudod, hogy hova szeretnél specializálódni egyetemre, de ha ez még nem biztos, vagy csak egy átlagos gimi, akkor nem feltétlen jó választás.

Az meg, hogy programok vannak, nem olyan nagy cucc, más sulikban is meg lehet szervezni az ilyen utakat, csak kellő számú jelentkező kell hozzá.

2012. febr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ó,nagyon szépen köszönöm a válaszokat, rengeteget segítettetek vele, főleg hogy idősebbek vagytok és tudtok tanácsot adni. Mindenképp a nyelv elsajátítása lenne a célom és majd a külföldi munka. Szóval valószínűleg a szakközép lenne a legjobb, ugye?
2012. febr. 24. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!