Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen átlaggal lehet bejutni...

Milyen átlaggal lehet bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy van esélye egy négyes-ötös tanulónak, ha tegyük fel viszonylag jól fog sikerülni, az emelt kémia és biosz, de a matek nem lesz túl fényes valószínűleg? Jövőre végzek.
2012. jún. 2. 22:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ.

Számold ki.

2012. jún. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nyilván számolgatom, csak azért kérdeztem, hátha van itt olyan, aki tud valami konkrétumot mondani, hogy ő milyen átlaggal került be. Gondolom nem csak a kitűnők juthatnak be...remélem
2012. jún. 2. 22:43
 3/10 anonim ***** válasza:

De most komolyan nem értem a kérdést.

Nem mindegy, hogy más milyen átlaggal jutott be?

Megnézed a ponthatárokat, amik fent vannak a felvi.hu-n, és az alapján elkezdesz számolgatni.

Egyébként mivel van duplázós módszer is, így akár 2-es is lehet az átlagod, ha jól írod meg az érettségit.

Csak ennek mennyi a vszínűsége?

Amúgy is függ attól, hogy van-e nyelvvizsgád pl, ha igen, akkor milyen szintű és mennyi.

Van ötezer féle lehetőség, ahogy be lehet kerülni, hagy ne kelljen már leírogatni egy rakás variációt, ha te magad is ki tudod számolni.

De tessék, akkor mondok egyet:

Pl. ha megírod mind a két emelt érettségit 90%-ra, akkor biztos bekerülsz.

Így jó?

2012. jún. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Na ne viccelj már, ki tudna megcsinálni két emeltet 90 %-osra? Főleg, hogy viccesnek tartják, hogy egyre nehezebb lesz. Az idei biosz átlagosan 45-60 %-osra sikeredett. (egy 60-70 az már viszonylag jó)

Egyébként nem értem, mit nem értesz. Mit számoljak még, ha nincs mit számolni? lényegében azt kérdeztem, hogy szar matekkal is be lehet-e kerülni...

2012. jún. 2. 23:08
 5/10 anonim ***** válasza:
Aki be akar jutni orvosira, az nehogy ne tudjon már megcsinálni 2 emeltet 90 fölé... alap lenne
2012. jún. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted mi hogy számoljuk ki bakker, ha nem tudjuk azt se, hogy kb. milyenre fogod megírni az érettségit?

Hát azt te tudod megtippelni, hogy mennyire vagy képes.

Fogsz szépen egy papírt, vagy a felvi kalkulátort, megtippeled hogy melyik tárgyból mit tudnál összehozni, beírod, hogy kb. milyen jegyeid lesznek, és voila.

Ehhez miért kell nekünk asszisztálni?


Már bocs, de a kérdéseid alapján baromira semmi fogalmad nincsen a pontszámításról. Talán ha előbb azt átnéznéd egy kicsit, máris sokkal előrébb lennél és tudnál számolgatni.

2012. jún. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igen, be lehet jutni szar matekkal is. De azért illik megírni egy 4-esre az érettségit. Pláne hogy egyetemen is kell majd számolgatni.

Meg ha tudod, hogy rossz vagy matekból, akkor nagyon kel teperni a többi tárgyból, különben tényleg nem kerülsz be.


És hogy ki tud 90%-os bioszt/kémiát írni? Hát vannak páran elhiheted.

2012. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jó bocs, hogy mertem kérdezni valamit. Nem is a pontjaimra vagyok kíváncsi, mert azt magamnak is ki fogom számolni


Könnyen dobálóznak vele, hogy meg kell tudnom írni 90% fölé 2 emeltet, de azért az nem lesz egyszerű. Az idei biosz annyira nehéz volt, hogy 45-60 %os lett átlagban, és ez tény. Csak kicsit kétségbe vagyok esve mi lesz jövőre..

2012. jún. 3. 10:12
 9/10 anonim ***** válasza:

De mit nem értesz azon, hogy ha tisztában vagy a pontszámítással (ami egyébként fekete-fehéren le van írva a felvin), akkor magad is rájöhetsz, hogy szar matekkal be lehet-e kerülni.

De ha még mindig nem sikerült rájönnöd: Igen, be lehet kerülni, csak akkor vagy a többi érettségivel kell kompenzálnod, vagy k.baszott jóra kell megírni a felvételi tárgyakat.

Úgy, hogy szar a matek is, meg mellette a biosz-kémia is csak 60-70%-os, úgy k.vára nem fogsz bekerülni.

Egyébként meg a "könnyű vele dobálózni" dologhoz...

1. Te kérdezted, hogy be lehet-e kerülni, én mondtam egy példát.

2. Az átlag, az lehet, hogy 60%. De tudod nem az átlag megy orvosira, ugyanis biosz emeltet nem csak orvosira készülők tesznek.

Hát számolgass már egy kicsit...

Ha szín kitűnő vagy, az érettségi átlagos mondjuk 85%, de a két felvételi tárgyad 70%-os, akkor 425 pontod van. Amivel talán, esetleg éppenhogycsak be tudsz csúszni vidékre.


De nem értem még mindig, hogy miért nem tudod te ezt ugyanígy kiszámolgatni, ahogy most én tettem...

2012. jún. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Húzz bele a tanulásba, mert pl. SOTE-ra a legjobb 400-at veszik fel. Tehát ott az első kb. 100-200 biztos, hogy ír két 90 körülit (nagy valószínűséggel ők írták az országban a legjobbakat) utána meg töltik fel a helyet a többiek. Matek nem sokat számít, de jó, ha érted, mert lesznek húzós pillanatok anélkül itt-ott. Viszont a kémia-bioszt azt minél jobban kéne. Azt mondom két 80 körülivel tuti nyerő lehetsz, ha max pontot viszel a jegyeiddel.
2012. jún. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!