Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Andragógiát megéri tanulni?...

Andragógiát megéri tanulni? Meg lehet belőle élni?

Figyelt kérdés
2009. júl. 2. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!én egy 2.éves andragógia szakos vagyok.egy csomó kérdéshez írtam már le h.mit gondolok a szakomról,de most ide is bemásolom.nincs kedvem újra begépelni.ha te vagy aki a turizmus-andragógia közt nem tudott választani,akkor ismerős lesz a komentem.)


Én egy másodéves andragógia szakos hallgató vagyok,és gondoltam megpróbálom összefoglalni h.mit is takar ez a szak. szóval most nem a kérdező kérdésére fogok reagálni,de remélem ez nem nagy gond,szeretném ha egy kicsit tisztábban látnák az emberek h.mi is az andragógia szak lényege...


szerintem soha nem volt még ilyen aktuális h.andragógusokat képezzenek,(amúgy ez csak nálunk újdonság)a mai társadalmi munkaerőpiaci viszonyokat figyelembe véve.elismerem h.jelenleg nem ez tűnik a legpiacképesebb szaknak,de szerintem van benne lehetőség,és ha valaki tényleg ezzel akar foglalkozni,és agilis, az el tud vele helyezkedni.



Az andragógia több mint a művelődésszervezés. az a szak már nincs is,már csak azok vannak ilyen szakon, akik anno ezt kezdték el,ők még végeznek, de ma már nem indítanak ilyet.


helyette van andragógia(4 féle szakiránnyal)de a szak maga felnőttképzést jelent:

mi tartozik ide?


pl.tanfolyamok,(OKJ és hasonlók),tréningek megszervezése,át-és továbbképzések szervezése,munkahelyi képzés..


továbbá vannak ún.felnőttképzési szolgáltatások:


pályaorientáció,pályaválasztási tanácsadás,munkaerőpiaci tanácsadás,pályakorrekció,elhelyezkedési tanácsadás,álláskereséi technikák elsajátítása,ezek oktatása.


ezeknek jogi és gazdasági szempontjait is ismerni kell,tehát nemcskak a képzés-szervezés megvalósításának folyamatát..illetve a pályázási lehetőségeket,az uniós irányleveket a LIFE LONG LEARNING kapcsán(ahogy azt már előttme valaki jól írta.--az EU erre manapság elé nagy hagsúlyt helyez.


tanulunk az előbbiekhez kapcs.tárgyakat, de sokmindenben a HR/emberi erőforrás) képzéssel mutat rokonságot.szóval ehhez kapcsolódó tárgyakat is veszünk...szervezés,vezetés,marketing,közgáz,PR,médi(üzleti kommunikáció),pszichológia(3 féléven keresztül,szociológia..mégiscsak emberekkel kell majd foglalkoznunk...


Nem véletlen h.andragógia alapszakkal Emberi erőforrás tanácsadó szakirányra lehet menni MA-ra....


sok kommunikációs tárgy is van,amúgy Komm. és médiatudomány MA-ra is elfogadják bemeneti követelményként ezt a diplomát...


ezeket az ismereteket non-profit és profitorientált szférában is lehet persze alkalmazni...vállalkozóként de a közszférában is elhelyezkedhetünk vele...


szóval aki andragógiát tanul,az alapvetően az eddig leírtakkal foglalkozhat.és ezt még kiegészíti a szakirány:művelődsészervező...kulturális programszervező,rendezvényszervező(ezt sokan lenézik, nem értem miért-- elég szomorú,a a kultúra igenis fontos és valaki ezt is megcsinálja,csak ezt senki nem szokta észrevenni...ha elmész egy koncertre,kiállításra,színházba,veszel egy könyvet,stb..ez ne csak úgy van magától,ezt valakik előkészítik és lebonyolítják...



szóval szerintem nem egy haszontalan szak, amikor régen ferdén néztek rám h.ilyen büfészakra járok,elkeseredtem.de rájöttme h.semmi értelme...

valószínűleg nem is tudják mi ez,van akiknek csak a mérnöki,orvosi diploma az érték.

nem állítom h.annyit kell tanulni itt is, mint egy jogász,mérnök v.orvosi szakon levőnek.(tisztelem is őket)de attól ez még lehet kihívás ebben is és lehet értelme...



bocs ha kicsit hosszúra sikeredett a mondanivalóm de már egy picit is közelebb hoztam bárkit ennek a szaknak a megismeréséhez,akkor megérte..



ez nem az én hoszzászólásom volt de jól összefoglalták.:


Aki andragógia szakon végez egyrészt elhelyezkedhet a kultúra különböző területein: művelődési és ifjúsági házakban, valamint teleházakban és faluházakban szervezőként; rádióban, televízióban és újságoknál szerkesztőként; könyvterjesztésben és színházban menedzserként; rendezvényszervező intézményeknél és vállalatoknál rendezvényszervezőként; minisztériumok, önkormányzatok és más állami intézmények (honvédség, rendőrség stb.) kulturális osztályain; reklámokkal és PR-ral foglalkozó cégeknél reklámszervezőként; turisztikai vállalkozásoknál; kultúrával foglalkozó egyesületeknél és alapítványoknál stb.Másrészt a felnőttképzés különböző intézményeiben és szervezeteiben, így például a különböző cégek személyügyi osztályain; képző és átképző intézmények oktatásszervezőiként; minisztériumok, önkormányzatok és más állami intézmények (honvédség, rendőrség stb.) oktatási osztályain; oktatással foglalkozó egyesületeknél, alapítványoknál; nemzetközi mobilitási szervezeteknél stb.


A szakról annyit, hogy nagyon sokszinű,érdekes, sokrétű,és akik megérzik a konferecniaszervezés, tudományos estek, szaknapok, zenés rendezvények szervezését, a közvéleménykutatások, közösségfejlesztések ízét még iskalán belül (aztán majd kívül is)igazán beleszerethetnek a szakba. A tananyagról annyit mondanék,hogy érdekes, tanulható,de itt is meglehet ám bukni konnyedén. És nekünk is vannak nagyon húzós tárgyaink,mint pl. A Művelődéselmélet vagy a Kulturfilozófia...annyit mondanék csak rá,hogy emberi agy számára felfoghatatlan...Amugy a bölcsész büfé szakokról meg csak annyit, hogy ezek megítéléséből látszik,hogy hol tart az ország..a pénz(gazdaság) meg az ipar(mérnökök) azok nagyon fontosak,de ha valaki konkrétan az EMBERREL foglalkozik,annak fejesztésével,művelődésével,képzésével,az nem jó...ilyenkor büfészak vagyunk,de majd ha esetleg úgy alakul, hogy munkanélküli lesz valaki,akkor azért elvárják,hogy normálisan megszervezett,tervezett,kidolgozott át,vagy továbbképzéseken vegyenek részt


na szóval,elég sokrétű szak,de azt h.milyen könnyen lehet vele elhelyezkedni,nehéz megmondani.sokmindentől függ.ráadásul még nincs is a munkaerőpiacon végzett andragógus.a most végzetteknek lesz először ilyen diplomája..



én látok benne lehetőséget,de a jövőt nem tudom megjósolni,csak reménykedek.mindenesetre nem bántam meg h.ide jöttem,bár tudom sokan lenéznek emiatt.de már nem érdekel.én megteszem a tőlem telhetőt,gyakorlatot szerzek,és remélem hasznosíthatom a diplomámat.)ha van kérdésed írj privát email-t.

2009. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
#kommentem
2009. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Azt hiszem akkor sorrendet módosítok és andragógiára megyek. :D Határozottan megtetszett, a turizmusra való túljelentkezést tekintve pedig az elhelyezkedésnek még több esélye is van. Egy masterral már biztos siker lesz. :)
2009. júl. 2. 11:44
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

dönts úghx,ahohy a szíved diktál:)de nyálasan hangzik.)bocs:XD



mondom én szeretem amit tanulok,és itt NINCS ERŐS MATEK!!!!!nekem is ez fontos volt,mikor választottam!!!:)



na mindegy szóval ha bármi kérdésed van a szakkal kapcsolatban írj privit.)1.2.válasz írója...:)

2009. júl. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
#úgy
2009. júl. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bár még nem döntöttem, de azzal teljesen egyetértek, hogy botorság így leírni egy szakot, szerintem érdemes előtte utánanézni, én is szántam rá időt :-) a másik, hogy a master tényleg jó ötlet, ahogy olvastam most van kialakulóban ez a szakma és a rá épülő munkaerőpiac... [link]
2011. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!