Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulmányi pontokat és az...

Tanulmányi pontokat és az érettségi pontok összegét is kaphatom, ha ez a kedvezőbb?

Figyelt kérdés

2009-ben alapképzésen csak a megadott két érettségi tantárgy átlagát lehetett figyelembe venni.

Akkor ha anyagmérnökire megyek nemcsak a matematika és a gépészeti érettségi eredményem alapján számolják a pontokat, hanem a nekem kedvezőbbet?

A tanulmányi pontok és az érettségi pontok összege, hozzáadva a többletpontokat, EZ MOST LEHET ALAPKÉPZÉSEN?????????

Ez kedvezőbb lenne, mert elbaltáztam az érettségimet.



2012. jún. 6. 00:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ilyet nem lehet. Vagy a tanulmányi pontokat VAGY az érettségi pontokat veszik figyelembe, ahogyan te jobban jársz. Szép is lenne ha a tanulmányi pontokhoz hozzáadnák még az érettségi pontokat..akkor mindenkinek sokkal több pontja lenne...
2012. jún. 6. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt a felvi.hu-ról másolom be, akkor ez hogy van?

A pontszámító kalkulátor is elfogadta az a. pontot.


1. Alapképzések, illetve egységes, osztatlan képzések esetén két pontszámítási mód alkalmazható:

a) a tanulmányi pontok és az érettségi pontok összege, hozzáadva a többletpontokat, vagy

b) az érettségi pontok kétszerese, hozzáadva a többletpontokat.

Figyelem! A pontszámítási módok közül a jelentkező összpontszámát automatikusan, külön kérés nélkül a számára kedvezőbb módon kell meghatározni.

2012. jún. 6. 10:09
 3/6 A kérdező kommentje:

A pontszámító kalkulátor ezt írta ki!

A számodra kedvezőbb számítási mód: Tanulmányi pont + érettségi pont + többletpontok

Követelmények-››

matematika

és vagy biológia vagy kémia vagy informatika vagy fizika vagy szakmai előkészítő tárgy (közlekedési alapismeretek vagy építészeti és építési alapismeretek vagy informatikai alapismeretek vagy elektronikai alapismeretek vagy gépészeti alapismeretek vagy környezetvédelmi-vízgazdálkodási alapismeretek)

2012. jún. 6. 10:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi, én úgy tudtam nem lehet. Mikor én jelentkeztem, még nem lehetett, pedig az tavaly volt.
2012. jún. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Én is így voltam 2010-ben mikor mérnökasszisztensire jártam más volt a felvételi pontszámítás.

Nem akartam hinni a szememnek, ezért kértem a választ.

Köszi a válaszod.

2012. jún. 6. 12:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Én jogra jelentkeztem és ahogy kiszámoltam az érettségi pontok kétszerese + plussz pontok, kedvezőbbek. Magasabb pontszám jött ki így!
2012. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!