Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-VIK vagy OE-NIK. Melyiket...

BME-VIK vagy OE-NIK. Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

Mérnökinfóra készülök. Arról már olvastam, hogy BME-n jobban elméleti szintű az oktatás, OE-n pedig inkább gyakorlatiasabb, meg azt hogy szinte egyenrangúak a diplomáik (ha valaki szerint nem így van az nyugodtan cáfolja meg, ezt én is csak egy ismerőstől hallottam). Viszont én azért az szerint is mérlegelem kicsit a dolgot, hogy milyen az adott egyetemeken/karokon az "egyetemi élet". Pl. BME-n tudom, hogy a VIK-eseknek egy külön kolijuk van, s ez nekem pl. nemigen jön be, mivel szerintem túl egyhangú így a társaság (túl sok a kocka :D + nem ártana több példány a másik nemből is). Plussz a gólyatábor is tudom, hogy külön van a VIK-eseknek, zárójelbe ehhez is ugyanazt tenném hozzá, mint az előző esetben. De GT legyen a legkisebb gond, legföljebb nem megyek el. OE-n pedig asszem nem eleve szakkoleszba raknak be, meg a karok is elvileg jobban tartják egymással a kapcsolatot, nincsenek úgy egymástól elszigetelődve, mint BME-n.

Tudom, hogy nem ez a legfontosabb, és nem is főként ez szerint fogom kiválasztani a megfelelő egyetemet (változtatni a sorrendet), de hát elvégre, minimum 3 évet fogok egy egyetemre járni, és azért nem mindegy, hogy milyen környezetben, milyen emberekkel fogok együtt élni ez idő alatt.


Nyugodtan megcáfolhatjátok, amiket fent leírtam viszont nem kell rögtön agresszívan rámugatni, ha valami szerintetek nem úgy van, ahogy fent leírtam, én pár ismerősöm tapasztalatai szerint tettem fel a kérdést.


Várom véleményeiteket, tapasztalataitokat!



2012. jún. 6. 01:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért a BME egy nívósabb egyetem, szóval ha nincs valami komoly ellenérved, én azt választanám. A leadott anyag valószínűleg nem különbözik sokban, de a számonkérése biztosan szigorúbb a BME-n és ezt sok munkáltató is tudja (arra gondolok, hogy egy OE diplomás lehet hogy magától megtanult bizonyos dolgokat, de a BME-s biztosan, mert neki a 2-eshez is kellett). A gyakorlatban persze nem valószínű hogy egy állásinterjún hátrányban lennél emiatt, de ha sorba kell állítani a magyar mérnök-infós képzéseket, akkor egészen biztosan a BME-s az első (és az OE-s a második). Meg azt is érdemes tudnod, hogy a matek-fizika-info OKTV helyezettek, akiket ez a szakma érdekel, azok szinte mind a BME-t választják, szóval ott sok a tényleg okos az ember (aztán ez van akinek pozitív, mert van kitől tanulni, van akinek negatív, mert azt mondják hogy ők úgyis nagy kockák).


A BME-VIK kolija ugye a Schönherz, ahol valóban nagyon kevés a lány, de egy emeletet az építészeknek adtak, hogy kicsit javuljon az arány. A bulikon meg ez annyira nem jön át, mert mindig hívnak más kart/egyetemet (főleg a SOTE-val van sok közös program). Azért persze érződik mindig, hogy ez egy fiús kar, de ha kell neked a női társaság, ott is megtalálod.


Abba érdemes belegondolnod, hogy biztosan bulisabb együtt lakni mondjuk GTK-s csajokkal, de ha oda kerülsz, hogy segítség kell a tanulásban, akkor egy szakosodott koliban kicsit könnyebb a dolgod. :D Az OE-s egyetemi életet nem ismerem, arról majd ír jókat más.

2012. jún. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem túl van értékelve ez az egyetemi élet... ahogy te is írtad, nem érdemes számításba venni suliválasztásnál. Év közben mindenhol van buli, vizsgaidőszakban meg úgysem a koliban gubbasztasz, ahol mellesleg tanulni is nehezen lehet... legalábbis nekem. Persze nem mindegy, de ismerve mindkét egyetemet, azt mondom, egyikük sem szenved hiányban közösség téren a másikhoz képest. A BME-n valóban megvan ez az elit hangulat, a szó pozitív értelmében, nagyon sok okos és tehetséges ember jár oda, ami nem meglepő. Én azt mondom, ha kibírod, hogy az életed elkövetkezendő 3,5-5 évében "napról napra" tanulsz évi 6 hónapot, illetve éjjel-nappal további 3-4 hónapot (vizsgaidőszakok), akkor mindenképp BME, mert biztos, hogy többet ad, ha nem is sokkal és biztos, hogy a szellemi értéke is nagyobb. Persze az OE-n is tanulni kell, de ott valahogy a késztetés sincs meg, hogy minden nap tanulj (ha bár jól jön), mert nincs meg ez az elit hangulat, meg persze a követelmények is egy hajszállal vállalhatóbbak... a lényeg, hogy a mérnök informatikus szak mindenhol szívás. Ahol nem, ott bajok vannak.
2012. jún. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- Hány csaj van a Scönherzben?

- 1024

- ???

- kettő a tizediken XD

Amúgy BME, az ÓE-n inkább a villamosmérnök képzés az, ami nagyon elismert (Kandó :))

2012. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
*Schönherzben nahh :)
2012. jún. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!