Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 270 ponttal van e esélyem...

270 ponttal van e esélyem hogy PTE-PMMK építészmérnökire felvegyenek?

Figyelt kérdés
Költségtéritésesre

2012. jún. 6. 18:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
270 költségesre biztos elég lesz. Finanszírozottra is talán. A PMMK elég "fejvadász" politikát folytat. Felvesznek mindenkit, megkapják a fejpénzt aztán kaszálnak. Vannak szórótárgyak, ahol adott létszám mehet át. Ez nyílt titok. Meg műszaki képzésen amúgy sem a pontok számítanak igazán, hanem a tudás. Ha itt is menne a nagy pontvadászat, akkor a 26 nyelvvizsgás-emelt töris/magyaros emberek kiszorítanák a humán érettségi tárgyakban kevésbé jártas-ám műszaki szempontból sokkal erősebb- embereket. Ami műszaki karon elég gáz lenne. Egy alapjában elég humán orientáltságú érettségin szerezhető pontszám nem lehet jó/objektív mérőszáma a műszaki felvételi követelménynek.
2012. jún. 10. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

ezt hogy érted?

Vagyis, attól még jó az egyetem?

Nem értem pontosan hogy kéne, értelmeznem, hogy csak a pénzt kaszálják..

2012. jún. 11. 10:43
 13/24 anonim ***** válasza:

Ez most nem az egész PTE-re vonatkozik, csak a PMMK-ra. Most gondolj bele, sok egyetem karaira a bejutáshoz horribilis pontszámok kellenek. Mivel lehet sok pontot szerezni? Jó érettségi eredménnyel, nyelvvizsgákkal.

Műszaki pályán a kötelező érettségi tárgyak (a matek kivételével) semmit nem érnek, ahogy a nyelvvizsga sem a jó műszaki szakember egyértelmű ismertetőjele. Ezért aztán a Pollack-ra alacsonyabb pontokkal is be lehet jutni. Így az iskola az első évben sokszáz diák után megkapja a fejpénzt. Aztán a szűrőtárgyakkal kiselejtezik a lustákat, butákat, sok felvételi pontszámos - ám a műszaki dolgokhoz mégsem értő - hallgatókat. Így azok maradnak bent, akik valóban műszaki érdeklődésűek és a suli is jól jár pénzügyileg. Nem azt mondom, hogy a PMMK a legjobb, de elég jó.

2012. jún. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Ok, ez megnyugtatt, az elsö kommentetböl, úgy értettem mintha, magyarúl kimondva semmitse ér az a képzés, de akkor most a másidok válaszodból úgy látom fordított az eset.

Remélem, megállom majd a helyemet az egyetemen, ha felvesznek, az érdeklödés meg van, és az elhatározás, és nem tartom magam buta gyereknek sem..

2012. jún. 11. 15:01
 15/24 Retekszisz ***** válasza:
34%
270 ponttal okosnak tartod magad? Ha mindössze 2 tárgyból képes lennél mindössze 70 pontot elérni, akkor már több pontod lenne...
2012. jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
Hát, egy pontszám nem árulja el azt, hogy mennyire okos egy ember..
2012. jún. 11. 23:15
 17/24 anonim ***** válasza:
65%
huu nem félsz hogy kevés lesz ? nekem 388-390 közé várható a pontom és összefosom magam hogy BME bsc re se lesz elég..
2012. jún. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
Kedves előzőnek: az BME, nem Pollack!
2012. jún. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Hát, én is izgulok, mert én is többel számóltam vólna, azért is tettem fel a kérdést :S
2012. jún. 15. 02:08
 20/24 anonim ***** válasza:

398 ponttal BME bsc esélyes (építészmérnöki kar)???? :)

Légyszi mondjatok valamit

2012. júl. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!