Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra lenne szükségem,...

Milyen szakra lenne szükségem, ha számítógépes játékokhoz szeretnék rajzolni (karaktereket, tájat stb)? Angolul "graphic designer" a neve.

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 19:36
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
ez valami vicc ? ez nem cél ez egy vicc de ha még is nagyon komolyan gondolod legyél grafikus
2012. jún. 6. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
0%
egyébként Magyar honba nem igazán vannak pc játék fejlesztő cégek külföldön meg szerinted mennyi az esélye annak hogy alkalmaznak ? nem tudom hány éves vagy de ha fiatal akkor úgy is elfelejted de ha idősebb akkor keres valami olyan szakot amiből meg is bírsz élni
2012. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
szerintem most nagy hülyeséget mondtál, mert igen sok játékfejlesztő cég van MAGYARORSZÁGON IS! Emellett rengeteg lehetőség vár külföldön a cégeknél az emberre és igen jól is fizetik őket
2012. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
mondj három magyar pc játék fejlesztő céget
2012. jún. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
grafikus vagyok és azt ajánlom keress olyan munkát amivel el is tudsz helyezkedni, ez meg maradhat hobbi amivel ugyanúgy foglalkozhatsz később.
2012. jún. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Blackhole pl...
2012. jún. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
egyet bírtál mondani lol
2012. jún. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Mint mindenhez ide is protekció kell. Ilyen cégekhez meg pláne. Külföldi pályafutáshoz pedig nagyon jónak kell lenni. Mindenképp válassz előbb egy olyan szakmát amiből kereshetsz is (pl Alkalmazott grafikus ha ebben a szakmában akarsz lenni), mellette képezheted magad ezen a téren.
2012. jún. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én alkalmazott grafikus vagyok és kijelenthetem, hogy nem lehet elhelyezkedni vele..Nem csak én hanem szinte egy volt osztálytársam sem tudott..Volt 1-2 időszakos munkám, és protekcióval fel vettek volna mikor már volt máshol munkám - ahol bár eredetileg nem grafikus vagyok, mégis főleg ezzel foglalkozom. Én azt nem vállaltam el, már nem volt rá szükségem.

Egyébként több programmal tudok dolgozni mint a legtöbb grafikus, és programozni is tanultam, ami előny, mivel a legtöbb helyen zseniket keresnek. Legyél grafikus, programozó, videóvágó és legyen 5 év tapasztalatod! Ez a minimum. Mikor elkezdtem grafikát tanulni már az összes programot tudtam kezelni és 1 év gyakorlatom is volt. Ha akkor tudtam volna amit most tudok, utána járok milyen szakmával lehet elhelyezkedni illetve jól keresni és azt tanulom.

2012. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Akkor ezek szerint én szerencsés vagyok, mert el tudtam helyezkedni vele :)

Az viszont igaz h mai cégek 1 emberrel akarnak mindent megkapni, legyél grafikus, sitebuilder és programozó egyben...én speciel nem tudok programozni ,,csak" grafikusi munkát végzek, szerencsére (és sok interjú után) végzés után 1 éven belül találtam munkát.

2012. jún. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!