Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra lenne szükségem,...

Milyen szakra lenne szükségem, ha számítógépes játékokhoz szeretnék rajzolni (karaktereket, tájat stb)? Angolul "graphic designer" a neve.

Figyelt kérdés
2012. jún. 6. 19:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Tervezőgrafika, animáció (leginkább ez áll közel a karakter-tervezéshez), esetleg média designer szak. De jelzem, hogy konkrétan a játéktervezéshez önszorgalomra lesz szükséged. Vagy külföldi egyetemeken találhatsz esetleg olyat, hogy "game designer" szak.
2012. júl. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Tudom, hogy a kérdést több, mint két éve tették fel, azonban úgy gondoltam, helyénvaló lenne, ha közölném, ennyire nem kilátástalan a helyzet. Valóban igaz, hogy kell hozzá egy nagy adag tehetség, kitartás, optimizmus, és pénz (vagy egy ösztöndíj sem árthat). Ajánlanám ezt a cikket: [link] Valamint az egyik magyarországi jelehetőség a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem Média Design szaka, igaz, nem a karaktertervezésre specializálódott, de a játékiparban is el lehet vele helyezkedni. Szomorú tény, hogy az országunkban nincs videójátékokra specializálódott szak, annak ellenére, hogy nagy lenne rá az igény. Külföldön is szét nézhetünk, ám ahhoz nagyon jól kell tudni a nyelvet. Például az Academy of Art University (San Francisco) Visual Development szaka a karaktertervezésre specializálódott és magas szinten oktatják, illetve az ott végzettek jó eséllyel indulhatnak egy helyért a Pixarhoz, a Walt Disneyhez, a Zyngához, a Blizzardhoz, a Cartoon Networkhöz, vagy a Naughty Doghoz, vagy egyéb más jó hírnevű cégekhez.
2014. szept. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Ha szereted a játékokat, és ez miatt is akarod ezt csinálni, és nem csak a dizájn része érdekel.. óvatosnak kell lenni mert csapdába esel a saját játékod világába :D


Nagyon messze áll a kettő egymástól amit én csináltam meg amit te akarsz.

Nagyon régen én pályákat terveztem egy San Andreas Multihoz, órákig csináltam a pályát, és amikor a pálya tesztelése történt mindig bent ragadtam játszani.. és nehezebb volt vissza térnem a szerkesztői felületre tesztelés után, így egy csomó időt elpazaroltam a tesztelésre, ami inkább játék volt. Több órát 'teszteltem' a pályát, mint amennyi időbe telt felépíteni.. :D

2018. aug. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!