Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik osztályt válasszam? A...

Melyik osztályt válasszam? A válaszok sürgősek lennének, és véleményekre vagyok kíváncsi!

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy bejutottam abba a suliba, arra a szakra, amelyikbe szerettem volna.

Matematika-informatikán vagyok most, de úgy tudom, hogy ki kell választani majd, hogy intenzív angol vagy intenzív informatika osztályba akarok-e kerülni. Reggel megyünk, 8 fele, szóval biztos lesz még hely mindkét osztályban, de nem tudom, hogy melyiket válasszam.

Nekem inkább az intenzív informatikához húz a szívem, bár anyumék szerint az intenzív angol jobb lenne.

Elméletileg az intenzív angolon is ugyanazt tanulják, csak lassabban talán...


Ti melyiket választanátok, és miért?

Nem befolyásoltok, mert még gondolkozok ezen kicsit...csak őszíntén írjátok le a véleményteket!


Köszi a válaszokat!


Ui.: Ha esetleg mégsem kell kiválasztani, de nem szeretnék intenzív angolra menni, akkor hol lehet szólni, vagy lehet-e tenni ez ügyben valamit? 26.-iknak jutottam be, és 28 gyerekből áll egy osztály, szóval szerintem ha nem kell választani akkor angolos lennék.

De szerintem a választási lehetőséget megadják, és majd ha nem lesz több hely (vagyis két osztály betelik), azután rakják be a többit az üresen maradt osztályba!


2009. júl. 2. 22:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj angolra. Ha infora mész, azzal sokat nem érsz, ahhoz, hogy elhelyezkedj később, úgyis több tudás kell annál. Ha nagyon érdekel, tanulj tovább ezen az irányon. Viszont az angol elengedhetetlen, akármit is csinálsz később.
2009. júl. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Angol, jó eséllyel a suli végére lesz egy felsőfokúd, ami 50 plusz pont a felvitelinél és az nem kevés. Arról nem is beszélve, h az infot is jobban érted majd. Ja és infot otthon magadnak is tudsz tanulni, angolt nem igazán.
2009. júl. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
angolnak több hasznát veszed :)
2009. júl. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A nyelvet egyszer kell megtanulni, azután pedig csak jó karban tartani, míg az infó egyik napról a másikra változik, a mai újdonság egy hónap múlva már elavult... Alapvetően nem rossz az infó szak, de középiskolás szinten én inkább egy angol nyelvvizsgát vennék célba, a többi majd úgyis jön magától...
2009. júl. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Angolt azt így is tanulnék, lenne min. 2-3 órám hetente.

Igy is tudok angolul, nem a legjobban, de amit leírnak, 90%-ban megértem. A kiejtésem rossz egy kicsit, de azon gondolom lehet javítani, az rajtam áll! Meg néha keverem a szavak sorrendjét...:P

Most remélhetőleg normális angol tanárunk is lesz, gondolom, mert 5.-7. osztályban olyan tanárnőnk volt, hogy az órán csak ordibáltak, nem tanultunk semmit, és a tanárnő csak nézte, ahogy rendetlenkednek!

8.-ra jött egy nagyon jó tanárnő, aki azt mondta lehet fog tanítani abban a suliban is, ahova megyek. Szóval szerintem ha figyelek, akkor meg tudok tanulni rendesen angolul intenzív informatikán is! :)

Az intenzív angolnál azt hiszem annyi a különbség, hogy heti 2-3 óra helyett 5 óra van, de a tananyag ugyanaz.

A kettő közt csak az órák számában van a különbség.

És ha jól tudom, angolból és informatikából így is-úgy is kell majd vizsgázzak érettségin.

Tényleg tanácstalan vagyok...nem tudom mi legyen! :S


Még írhattok, és köszi az eddigi válaszokat.

2009. júl. 3. 00:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi a helyzet manapság, de én az ország egyik legjobb informatikai középiskolájába jártam, egy bizonyos lila színűbe Zuglón.

Hát mit mondjak, jó nagy szar volt a tanítás. Sok tantárgyból a legtöbb diák felülmúlta a tanárt, ami értékes lett volna a tananyagban azt meg csiiigaalassan tanultuk.

Észrevételünk szerint a mai informatikai oktatás pocsék.


Nem értek egyet azzal, hogy az angolt nem lehet otthon tanulni. 10 éves korom óta nem tanultam az iskolában angolból semmi újat, pedig kifejezetten jó tanáraim voltak, de a tananyag messze elmaradt a tudásom mögött. Ma, 21 évesen közel anyanyelven beszélem és az egészet magamtól tanultam.


Ha valóban konyítasz valamit az informatikához, akkor birtokában vagy a Google alapismereteknek és ami informatika azt MIND meg lehet tanulni gyönyörűen Google-ből.

Viszont kell hozzá az angol.


Szóval azt tanácsolom mindenképp az angol szakot válaszd.

2009. júl. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az informatika nem olyan nehéz, hogy intenzíven kelljen tanulni. Heti 2-3 óra alatt simán megtanulod.

Az angol viszont nehezebb. Intenzíven heti 5 óra. És az, hogy honnan kezditek az anyagot, az állapítja meg, hogy milyen szinten van az osztály. Általában mindent a nulláról kezdenek.

Én is angol intenzíven voltam (azaz nulladikban) és nekem heti 12 angol órám volt.

Aztán tizedikben és onnan végig heti 5.

Angolból csak akkor kötelező érettségizni, ha intenzívre mész és ugyan ez a helyzet az informatikával is.


Én a helyedben mindenképpen az angolt választanám.

2009. júl. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Még mindig bizonytalan vagyok, de azt hiszem, hogy mégis az intenzív informatikát fogom választani.

Az angolt szerintem is meg lehet tanulni itthon is, persze amellett, hogy az iskolában is leadják a leckét, és én is akarom.

Nekem - az egyik válaszolóval ellentétbe - kifejezetten sz*r tanárom volt egészen mostanáig. Aki tanított 8.-ikba, na az még tudott is tanítani, szerintem ragadt rám valami.

De ha jól meggondolom, nem tanultam angolt, csak 1 évet + internetes játékban (ott chat-eltem több angollal is, és mind megértettek, volt aki azt is mondta, hogy ahhoz képest, hogy hol élek, elég jól "beszélek"), amit tanultam.

Szerintem heti 2-3 órában is meg tudom tanulni majd a leckét, a tananyag ugyanaz lesz. Ha odafigyelek, biztosan tudok majd tanulni, mert az átlagaim mind jók, és sokan mondták már, hogy jó fejem van, csak kell tanulni mindig, és akkor eredménye is lesz...

...a tanulást pedig nem hagyom abba, mert főleg, hogy új suli, muszáj lesz tanulni, hogy jó tanulóként ismerjenek meg a tanárok. Mert az első benyomás is elég fontos...

2009. júl. 3. 16:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem várd meg, hogy valahova berakjanak. Neked teljesen mindegy, hova kerülsz.
2009. júl. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt nem várom meg, míg beraknak valahova, ha van esélyem választani! :|

Még van egy egész hétvége a gondolkodásra (bár úgy néz ki informatikát választom). Inkább megyek korábban, és eldöntöm én, hogy hova akarok menni, minthogy pár tanár "itt maradt hely, ide rakjuk be" elv alapján berak a legsz*rabb osztályba. És így is - úgy is fel kell menjek beadni a papírokat, szóval az már mindegy, hogy hánykor megyek...

2009. júl. 3. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!