Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet egyetemen költség...

Hogyan lehet egyetemen költségtérítésesről átmenni államilag finanszírozottra?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom, hogy ha mondjuk a felvételid rosszul sikerült, és csak költségtérítésesre vesznek fel, akkor átjelentkezhetsz államira, ha jó az átlagod. De hogy megy ez? Úgy, hogy megnézik ki hogy tanul, és mondjuk rangsort készítenek és csak az első valahány (annyi, amennyi államilag finanszírozott férőhely van)legjobb diák jut " állami férőhelyre", a többi meg költségtérítéses lesz? Vagy úgy, hogy meghatároznak egy tanulmányi átlagot és aki nem teljesíti az költségtérítéses lesz?

#egyetem #költségtérítés #államilag-finanszírozott
2012. jún. 9. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Nálunk a 2 félév alapján állapítják meg azokat, hogy kik kerülnek le államiról, és az ő számuktól függően kerül fel az első x legjobb költséges. Persze költségesek közül is csak azok, akik időben leadták ehhez a kérvényt. Én is ilyen előtt állok, nem sikerült jól a felvételi, ezért igyekeztem minél jobb átlagot összehozni a 2 félév alatt, meglátjuk, mire lesz elég:)
2012. jún. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet azzal a különbséggel, hogy nem kell kérvényezni. Azok helyére, akik lecsúsztak az állami helyekről, automatikusan a legjobb költséges diákokat teszik át, ha akarják, ha nem. :) Esetleg később lehet lépni és indokolni, hogy miért nem szeretnéd hogy áttegyen államira. Volt már rá példa, de azért igen ritka!
2012. jún. 10. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az egyetlen biztos módszer az újrafelvételizés. lenyomsz valami szakmát, vagy nyelvvizsgát közben és beadod ugyanarra a szakra a jelentkezésedet, amire jársz. felvesznek újra és elfogadtatod a már meglévő tárgyaidat. persze elvileg lehetséges átkerülni, de én még soha életemben nem láttam olyat, aki fizetősről államisra került volna.
2012. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!